Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Εικόνα
10:23 | 12/07/2016

Πρωταθλητής Ελλάδος για 7η φορά και 6ος στο παγκόσμιο Grand Prix Amateur Olympia αναδείχθηκε ο πυροσβέστης Σωκράτης Κουκούλης, αθλητής του Συλλόγου "Διάπλαση Λάρισας" που υπηρετεί στο 1 Πυροσβεστικό Σταθμό Λάρισας.

Συγκεκριμένα, στο 29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σωματικής Διάπλασης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Σωματικής Διάπλασης (ΕΟΣΔ IFBB) που διεξήχθη την Κυριακή 5 Ιουνίου στο νέο κλειστό γήπεδο μπάσκετ Μελλισίων, ο Σωκράτης Κουκούλης κατέλαβε για μια ακόμη φορά την πρώτη θέση στην κατηγορία -80 κιλά.

Μία εβδομάδα αργότερα, ο αθλητής συμμετείχε στο Διεθνές Grand Prix Amateur Olympia που διεξήχθη στη Μαρμπέλα της Ισπανίας, όπου και κατέκτησε την 6η θέση ανάμεσα σε 12 αθλητές, σε έναν αγώνα υψηλού επιπέδου.