ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ

6 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 27/10/2014 - 15:24
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 6
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΥΠΗΡΕΤΩ ΣΤΗΝ Α.Δ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ Η ΜΟΝΩΣΗ ΤΑΡΑΤΣΑΣ ΑΠΟ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΟΙΚΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΗ ΠΑΡΑΒΑΣΗ?ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΗΝΥΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΕΡΓΑΤΗ Η ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ?ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΤΗς ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΗΡΘΕ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΩΣΗ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 27/10/2014 - 15:24
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 6
OIKODOMIKA

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,ΕΠΕΙΓΕΙ ΠΑΙΔΙΑ

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 2 μήνες
EKAM
Εγγραφή από: 13/09/2011 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 36
Βαθμοί: 997
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ

Δες το άρθρο 4 παρ. 3 του ν. 4067/2012 (ιδίως τις περιπτώσεις στ΄ και ιδ΄).

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 27/10/2014 - 15:24
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 6
ΑΠΛΑ ΣΑΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ

ΑΠΛΑ ΣΑΚΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ 4258/2014 Π ΛΕΕΙ ΣΤ ΑΡΘΡΟ 20 ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΓΡΑΠΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑ ΓΙΑ ΜΟΝΩΣΗ ΤΑΡΑΤΣΑΣ,ΑΡΑ ΑΦΟΥ Η ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΗΝΥΣΗ ΠΙΣΤΕΥΩ?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 2 μήνες
EKAM
Εγγραφή από: 13/09/2011 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 36
Βαθμοί: 997
ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ

Είναι φαντάζομαι αυτονόητο, ότι όταν παραπέμπουμε σε διατάξεις νόμων, εννοούμε τις διατάξεις αυτές όπως ισχύουν σήμερα (εκτός αν σαφώς προκύπτει το αντίθετο...). Εν προκειμένω, χρειάζεται έγγραφη γνωστοποίηση για την μόνωση ταράτσας. Εφόσον δεν υπάρχει τέτοια γνωστοποίηση, οι εργασίες είναι αυθαίρετες.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 27/10/2014 - 15:24
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 6
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 χρήστες.