Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by lalakis on Παρ, 01/02/2015 - 13:54

κατα την βεβαιωση παραβασης μεθης διαπιστωνεται οτι ο οδηγος ειναι κατοχος διπλωματος αυτοκινητου και μοτοποδηλατου,αρα εχει δυο διπλωματα ξεχωριστα,μεχρι τουλαχιστον 18/01 που παυει η ισχυς του μοτοποδηλατου.αφαιρουμε για την παραβαση το ενα διπλωμα η και τα δυο?ακουσα οτι υπαρχει νομοθεσια που αναφερει για αφαιρεση και των δυο αλλα δεν μπορω να τη βρω!

Greek

Υποβλήθηκε από pauseas. Ημερομηνία: Σάβ, 01/03/2015 - 07:56 Μόνιμος σύνδεσμος

<P>Έχω ένα έγγραφο του υπουργείου μεταφορών που διευκρινίζει ότι η αφαίρεση&nbsp;ισχύει για όλες τις κατηγορίες.Γράψε το mail σου να σου το στείλω.</P>

Υποβλήθηκε από lalakis. Ημερομηνία: Κυρ, 01/04/2015 - 09:15 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>αυτή τη νομοθεσια την ειχα υποψιν μου.ομως αναφερεται σε περιπτωση που καποιος διαπραξει καποια παραβαση του κοκ π.χ με αυτοκινητο και του αφαιρειται το διπλωμα που περιεχει κι αλλες κατηγοριες.ειτε και επαγγελματικες,ειτε και μοτοσυκλετας.εγω αναφερομαι στην περιπτωση που καποιος οδηγει π.χ υπο την επιδραση μεθης μοτοποδηλατο εχει διπλωμα ξεχωριστα μοτοποδηλατου και ξεχωριστα αυτοκινητου και αλλων κατηγοριων.αφαιρειται μονο του μοτοποδηλατου η και το αλλο?πρεπει να υπαρχει καποια διαταγη που να το διευκρινιζει ακι να αναφερει οτι αφαιρειται οτι διπλωμα κατεχει.</p>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis