Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by George911 on Δευ, 07/08/2019 - 20:50
Καλησπέρα συνάδελφοι!Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για την ερώτηση μου,άλλα θεωρώ πως μπορείτε να με βοηθήσετε, στοιχειωδως έστω.Τον Οκτωβρη τοποθετουμαι στην Αθήνα σαν Αστυφύλακας και θέλω να μου πείτε πού βολεύει περισσότερο αναφορικά με την Αστυνομικη Διεύθυνση και το οικείο Α.Τ., ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ότι δεν διαθέτω κανένα δίπλωμα οδήγησης,ούτε σπίτι.Αυτο που θέλω είναι να ταλαιπωρηθώ όσο το δυνατόν λιγότερο και να μπορω να φτάνω στο Τμήμα ή στα μέτρα με σχετική άνεση χρόνου.Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!
Greek

Υποβλήθηκε από vagts. Ημερομηνία: Τρί, 07/09/2019 - 13:07 Μόνιμος σύνδεσμος

Δεν ξεκινας σιγα σιγα να βγαλεις κανένα διπλωμα για παπι και αυτοκίνητο? Δυστυχώς οπου και αν τοποθετηθείς τα μετρα ειναι αρκετα και οι συγκοινωνιες δυσκολες. Θα τρεχεις στην μιση αθηνα και ωράρια που δεν θα υπαρχουν μεσα μεταφορας. Καλη δύναμη

Υποβλήθηκε από kmauth. Ημερομηνία: Τετ, 07/10/2019 - 19:08 Μόνιμος σύνδεσμος

Καλησπέρα. Θα σου πρότεινα να πας στο κέντρο της Αθήνας, μπορεί να κανεις πολλά μέτρα και σκοπιές αλλά οι στόχοι είναι σχετικά μαζεμένοι και υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που θα προστρέξουν αν γίνει κάτι. Επίσης, λόγω του μετρό που περνάει συνέχεια από το κέντρο και πρωινή υπηρεσία να έχεις (6:00 το πρωί) φτάνεις γρήγορα και άνετα. Πειραιά θα απέφευγα γενικά και στις άλλες διευθύνσεις όπου και να πας χωρίς μεταφορικό μέσο θα πρέπει να νοικιάσεις ή δίπλα στο τμήμα ή να βγαίνεις εκεί κοντά για καφέ κλπ

Υποβλήθηκε από geo600. Ημερομηνία: Πέμ, 07/11/2019 - 10:09 Μόνιμος σύνδεσμος

Όπου κ αν πας θα τον βρεις τον Ρυθμό σου (αφού προσαρμοστείς στο Ρυθμό της υπηρεσίας), αν δε φοβάσαι τα δίκυκλα βγάλε δίπλωμα το συντομότερο κ πάρε ένα οικονομικό παπί ( όχι κάτι που να χτυπάει στο μάτι) αλλά ασφαλές, εννοείτε κράνος μπουφάν γάντια. Το παπί θα σου λύσει τα χέρια κ όχι μόνο για την υπηρεσία αλλά προτιστως γ εκείνη αφού ένα από τα μεγαλύτερα θέματα της υπηρεσίας είν'οι μετακινήσεις ( μέτρα κτλ), αυτό που έγραφαν παλαιοτέρα τα σήματα για τα μέτρα " μετακίνηση με τα συνήθη συγκοινωνιακά μέσα" ήταν ένα κακόγουστο αστείο καθως σπάνια υπήρχε δυνατότητα (ειδικά αν υπηρετείς στη βόρεια). Επιπλέον με τα μέσα έχεις κ ένα πρόσθετο "θέμα" τι να φοράς πάνω από τη στολή (ένστολος στα μέσα καλό είναι αποφεύγεται η ευνόητους λόγους), αν πάρεις μηχανάκι εννοείτε με βαλίτσα αυτό το θέμα ρυθμίζεται μόνο του. Αυτά από μένα καλή αρχή και σιδηροκεφαλος

Υποβλήθηκε από George911. Ημερομηνία: Παρ, 07/12/2019 - 15:34 Μόνιμος σύνδεσμος

Σας ευχαριστώ πολύ για τις περιεκτικές σας απαντήσεις! Όσον αφορά τα διπλώματα οδήγησης,θα ξεκινήσω για αυτοκίνητο μόλις τακτοποιηθώ οικονομικά...το μηχανάκι το φοβάμαι αρκετά.Αναφορικα με τη Διεύθυνση,έψαχνα για τη Δυτική αλλά πλέον σκεφτόμαι το Κέντρο λόγω οικονομικών σπιτιών και των συγκοινωνιών.Να είστε καλά!

Υποβλήθηκε από George911. Ημερομηνία: Δευ, 07/15/2019 - 10:01 Μόνιμος σύνδεσμος

Συνάδελφε έτσι όπως έχουν τα πράγματα,δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά..ο καθένας πορεύεται με ο,τι έχει καλώς ή κακώς...Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο για την περίπτωση μου;

Υποβλήθηκε από Athankar. Ημερομηνία: Τρί, 07/16/2019 - 09:53 Μόνιμος σύνδεσμος

Συνάδελφε όπως φαίνεται το ΠΔ θα τροποποιηθεί και αρκετοι από εσάς θα τοποθετηθούν ΔΑΕ , νοίκιασε κάπου εκεί κοντά και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα όπου και να δουλεύει η διμοιρία εσύ γουδί ή Καισαριανή θα χρειάζεται να πας , και λύνεις και το μεταφορικό καθώς τον πρώτο καιρό σίγουρα θα βρεις συνάδελφο να πηγαινοερχεστε μαζί

Υποβλήθηκε από amyntas. Ημερομηνία: Τρί, 07/16/2019 - 13:56 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Σε όλο το κεντρικο ιστό εχει καλή&nbsp; συγκοινωνία μην σε αγχώνει αυτό .Πλεον το μετρό φτάνει σχεδόν παντού ,εχει ηλεκτρικό&nbsp; και λεωφορεία .Μόνο αν πας περιφερειακα θα εχεις&nbsp; ζόρι με μετακινήσεις&nbsp; πχ. Μαραθώνα ,Ορωπό,καλύβια θορυκου ,κερατέα μαρκόπουλο ,ασπρόπυργο.</p>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis