Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by prometheus__ on Κυρ, 03/31/2019 - 16:15
Φόρουμ

μπορει καποιος να βοηθησει σε κατι που δεν καταλαβαινω και επισης δεν μου εξηγουν ξεκαθαρα καποιο συναδελφοι λιμενικοι.συμφωνα με το πδ,αρθρο 4.2 σε περιπτωση υποχρεωτικης παροχης εργασιας την 6η και 7η μερα εργασιας εναντι καταβολης δυο αποζημιωσεων και χορηγηση δυο ημερων αναπαυσης εντος του ιδιου 15νθημερου κτλ....θελω να ρωτησω,αυτες οι δυο ημερες αναπαυσης πρεπει δοθουν ΣΚ η και οποιαδηποτε καθημερινη;πχ το 1ο ΣΚ δυο αποζημιωσεις και το 2ο ΣΚ δυο ρεπο; ;επισης αν πουμε οτι δουλευω ολα τα ΣΚ σε μηνα με τεσσερα ΣΚ θα δικαιουμαι 8 ρεπο μονο απο τα ΣΚ;οποιος μπορει ας μου το εξηγησει παρακαλω

Greek

Υποβλήθηκε από prometheus__. Ημερομηνία: Παρ, 05/31/2019 - 11:00 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>ειναι ευκολο να μου κανεις μια αναλυση με δικαιουμενα ρεπο σε ενα συστημα εργασιας πχ δευτερα-παρασκευη 8ωρη εργασια και σαββατο 16ωρη βαρδια απο μεσημερι μεχρι κυριακη πρωι;</p>

Υποβλήθηκε από spirosgiapros. Ημερομηνία: Σάβ, 06/01/2019 - 16:55 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>δεν υπαρχουν αναλυσεις</p>
<p>υπαρχει καθορισμενη εργασια δευτερα παρασκευη η οποια καθοριζεται απο το αρθρο 3= οτιδηποτε παραπανω θεμελιωνει ρεπο</p>
<p>υπαρχει καθορισμενη εργασια περαν του πενθημερου η οποια καθοριζεται απο το αρθρο 4= οτιδηποτε παραπανω θεμελιωνει ρεπο</p>
<p>κατ εξαιρεση υπαρχει και η εργασια και τις 2 ημερες του σ/κ η οποια θεμελιωνει 2 ρεπο</p>
<p>τα ρεπο τα παιρνεις σε εργασιμη ημερα και οχι σε σκ</p>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis