Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Stathis99 on Σάβ, 01/07/2017 - 22:18
Φόρουμ

Καλησπέρα συνάδελφοι, θα ήθελα τη βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποιος για θέμα παρόμοιο με το δικό μου.
 Πριν 5 περίπου μήνες ενώ ήμουν εκτός υπηρεσίας έτυχε να βρίσκομαι παρόν σε μία ληστεία ενός καταστήματος.Κατά την απομάκρυνση των ληστών τους ακολούθησα με τη ιδιωτική μου μηχανή, επικοινώνησα με το κέντρο ενημερώνοντας το για το όχημά τους και τη πορεία τους  και στη συνέχεια ,καθώς δεν είχα μαζί μου οπλισμό, μόλις προσήλθαν οι  συνάδελφοι της ΔΙΑΣ τους κλείσαμε και τους συλλάβαμε. Κατά τη διάρκεια της σύλληψης έκαναν όπισθεν με το αυτοκίνητο που οδηγούσαν (κλεμμένο με κλεμμένες πινακίδες) και παρέσυραν τις υπηρεσιακές μηχανές αλλά και τη δικιά μου που ήταν σταθμευμένες στην άκρη του δρόμου. Ταυτόχρονα στη προσπάθεια να αποφύγω το αυτοκίνητο έπαθα σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο και ταλαιπωρούμε εδώ και 5 μήνες.
 Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια αποζημίωση για τη μηχανή μου (έχει πάθει ζημία 500-600 ευρώ);
Δυστυχώς από τους ληστές δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω αποζημίωση καθώς ήταν αλβανοί δραπέτες φυλακών.

Greek

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis