ΑΔΕΙΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΛΠ

3 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 μήνες 4 ημέρες
Hero
Εγγραφή από: 30/04/2011 - 23:58
Δημοσιεύσεις: 99
Βαθμοί: 174
ΑΔΕΙΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΛΠ

1.Τελικα εαν διαπιστωσουμε να λειτουργει καταστημα χωρις αδεια μουσικων οργανων ,ειναι πταισμα?,τι ενεργειες κανουμε?
2.Εαν λειτουργει καταστημα ανευ αδειας ειναι πλημ/μα?
3.Εαν ενα καταστημα εχει ζωντανη μουσικη με 2-3 μουσικους απαιτειται αδεια ή τον καλυπτει η απλη αδεια μουσικων οργανων ?εαν εχει ενισχυτη αλλαζει κατι?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 μήνες 3 εβδομάδες
Elite Member
Εγγραφή από: 21/07/2011 - 12:22
Δημοσιεύσεις: 17
Βαθμοί: 67
Με τον ν.4442/16 όλα αυτά

Με τον ν.4442/16 όλα αυτά έγιναν διοικητικά πρόστιμα τα όποία βεβαιώνουν οι Ο.Τ.Α άρθρο 15 και στο άρθρο 16 καταργούνται ότι ίσχυε μέχρι τώρα σύμφωνα με τον ν.4263/14. Υπόψιν η άδεια εκτέλεσης πνευματικών δικαιωμάτων ( ΑΕΠΙ, GEA) ισχύει κανονικά.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 μήνες 3 εβδομάδες
Elite Member
Εγγραφή από: 21/07/2011 - 12:22
Δημοσιεύσεις: 17
Βαθμοί: 67
Διάβασε και την κ.υ.α αριθ

Διάβασε και την κ.υ.α αριθ.οικ.16228/17 εξηγεί όλες τις αλλαγές για τα Κ.Υ.Ε

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 1 χρήστης.