Αμεταθετο υποψηφιων αρχκων

13 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 6 ημέρες 3 ώρες
Member
Εγγραφή από: 27/08/2011 - 11:06
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 7
Αμεταθετο υποψηφιων αρχκων

Καλημερα, γνωριζει κανεις αν με το νεο πδ, θα ισχυει το αμεταθετο για τους φετινους επιτυχοντες? Για οσους εχουν μεταβει στον τοπο συμφεροντων τους με αντικειμενικα κριτηρια. Ευχαριστω εκ των προτερων

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 6 ημέρες 54 λεπτά
Elite Member
Εγγραφή από: 26/10/2011 - 02:20
Δημοσιεύσεις: 4
Βαθμοί: 66
Αν διαβάσεις το πδ θα δεις

Αν διαβάσεις το πδ θα δεις ότι δεν αλλάζει κάτι στο αμετάθετο. Αλλάζει το ότι δεν είναι υποχρεωτική η μετάθεση σε ατ αλλά γενικά εντός Διευθυνσης ή Γαδ Θεσσαλονίκης - Αττικης

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 ημέρες 23 ώρες
Member
Εγγραφή από: 16/06/2017 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 22
Με μια μάτια παρατήρησα ότι

Με μια μάτια παρατήρησα ότι πλέον δεν υπάρχει το αμετάθετο για όσους μετατέθηκαν στον τόπο συμφερόντων τους και για όσους τοποθετήθηκαν ως αστυφύλακες στην περιοχή πρώτης τοποθέτησης. Τροποποίησαν και την παραγραφο 3 που ανέφερε τις όλες τις εξαιρέσεις.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 6 ημέρες 54 λεπτά
Elite Member
Εγγραφή από: 26/10/2011 - 02:20
Δημοσιεύσεις: 4
Βαθμοί: 66
Το πρώτο εδάφιο τροποποιείται

Το πρώτο εδάφιο τροποποιείται οχι το δεύτερο εδάφιο, το οποίο παραμένει κανονικα. Δεν αλλάζει το αμεταθετο. Εδάφιο=πρόταση

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 ημέρες 23 ώρες
Member
Εγγραφή από: 16/06/2017 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 22
«1. Οι προαγόμενοι σύμφωνα με

«1. Οι προαγόμενοι σύμφωνα με τις διατάξεις του π.δ. 82/2006 (Α' 86) στο βαθμό του Αρχιφύλακα γενικών καθηκόντων μετατίθενται υποχρεωτικά στις Γενικές Αστυνομικές Διευθύνσεις Αττικής και θεσσαλονίκης, καθώς και στις Διευθύνσεις Αστυνομίας Χώρας, με την επιφύλαξη της παραγράφου 3».

2. Το πρώτο εδάφιο της παραγράφου 3 του άρθρου 15 του π.δ. 100/2003, όπως αυτή είχε αντικατασταθεί με την παράγραφο 3 του άρθρου 9 του π.δ. 75/2016, τροποποιείται ως εξής:

«3. Οι νεοπροαγόμενοι Αρχιφύλακες που ασκούν καθήκοντα πυροτεχνουργών, συνοδών σκύλων και εκγυμναστών αυτών, προγραμματιστών - αναλυτών - χειριστών μηχανών εισαγωγής στοιχείων και χειριστών του κεντρικού συστήματος Η/Υ της Δ/νσης Πληροφορικής του Αρχηγείου της Ελληνικής Αστυνομίας, επικεφαλής χειριστών περιφερειακών συστημάτων (TOP USERS), χειριστών - τεχνικών μη στελεχωμένων αεροσκαφών (drones) της Υπηρεσίας Μη Στελεχωμένων Αεροσκαφών, οι υπηρετούντες στη Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, εφόσον είναι κάτοχοι πτυχίων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με αντικείμενο συναφές προς εκείνο της υπηρεσίας αυτής, στην Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα (Ε.Κ.Α.Μ.), στην Υπηρεσία Εσωτερικών Υποθέσεων, καθώς και όσοι υπηρετούν στη Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών και ασκούν εξειδικευμένα καθήκοντα ή εργαστηριακές εξετάσεις ή έχουν υποστεί ειδικές εκπαιδεύσεις και είναι κάτοχοι πτυχίων τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με αντικείμενο συναφές προς εκείνο της υπηρεσίας αυτής, παραμένουν στις υπηρεσίες τους, εφόσον υπάρχουν κενές οργανικές θέσεις και σχετική πρόταση των υπηρεσιών τους.»

Επομένως παύει να ισχύει το αμετάθετο για όσους μετατέθηκαν στον τόπο συμφερόντων τους και για όσους τοποθετήθηκαν ως νεοεξερχομενοι αστυφύλακες στην περιοχή τοποθέτησης τους.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 6 ημέρες 54 λεπτά
Elite Member
Εγγραφή από: 26/10/2011 - 02:20
Δημοσιεύσεις: 4
Βαθμοί: 66
Δεν αντικαθίσταται η

Δεν αντικαθίσταται η παράγραφος όλη. Δεν κάνεις σωστή αναλυση

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 ημέρες 23 ώρες
Member
Εγγραφή από: 16/06/2017 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 22
Σωστός...αναφέρει μόνο το

Σωστός...αναφέρει μόνο το πρώτο εδάφιο της παρ 3.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 ημέρες 2 ώρες
Member
Εγγραφή από: 07/04/2016 - 09:24
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 5
παιδια αυτοι που εγιναν

παιδια αυτοι που εγιναν περυσι αρχικες με εξετασεις μπορουν με την δημοσιευση του πδ και μετα να κανουν αιτηση για πρωσορινη μετακινηση η αποσαπση η πρεπει αναγκαστικα παλι απο αυγουστο..

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 ημέρες 1 ώρα
Member
Εγγραφή από: 14/03/2019 - 18:22
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 1
Παιδιά καλησπέρα

Με τις αλλαγές στ π.δ μπορει να τοποθετήσεις σε τ.τ η να συνεχισεις ν υπηρετείς εκει η σε παρόμοιες υπηρεσιες?δν ισχύει η υποχρεωτική τοποθετηση σε α.τ?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 ημέρες 20 ώρες
Member
Εγγραφή από: 14/04/2014 - 00:26
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 5
Περυσινοι επιτυχοντες

Εφοσον εχει ισχυ απο 12-03-2019 το θεμα ειναι αν μπορουν οι περυσινοι επιτυχοντες να παρουν αποσπαση για αλλη υπηρεσια... Πριν την 31-12-2019 που ληγει το 1 ετος

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 ημέρες 20 ώρες
Member
Εγγραφή από: 14/04/2014 - 00:26
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 5
Πριν τη 31-08-2019 εννοουσα

Πριν τη 31-08-2019 εννοουσα

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 ημέρες 2 ώρες
Member
Εγγραφή από: 07/04/2016 - 09:24
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 5
αυτο που ρωτησε ο συναδελφος

αυτο που ρωτησε ο συναδελφος μπορει να το απαντησει καποιος αν γνωριζει?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 ημέρες 23 ώρες
Member
Εγγραφή από: 31/10/2011 - 13:09
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 8
Το αμεταθετο απο υπηρεσια

Το αμεταθετο απο υπηρεσια διαβατηριων του Αερολιμενα Αθηνων ισχυει ακομα ? γιατι δεν βλεπω μεσα στο αρθρο να αναφερει κατι.

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 1 χρήστης.