Αποσπαση λογω Σπουδών..

2 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 μήνας 1ημέρα
Member
Εγγραφή από: 09/12/2013 - 11:39
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 10
Αποσπαση λογω Σπουδών..

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς σε περίπτωση εισαγωγής σε ΑΕΙ με κατατακτήριες εξετάσεις δικαιούται αποσπαση στον τόπο συμφερόντων? Εκεί που υπηρετώ δεν υπάρχει ΑΕΙ...αν γνωρίζει κανείς?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 εβδομάδα 4 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 02/05/2011 - 19:34
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 5
Πλέον γίνεται το ανάποδο.

Πλέον γίνεται το ανάποδο. Μπορείς να πάρεις μεταγραφή σε αντιστοιχο πανεπιστήμιο στο τόπο που υπηρετείς και εαν δεν υπάρχει αντίστοιχο, τότε στο πλησιέστερο. 
Δες το άρθρο 25 του Ν. 4327/2015 (ΦΕΚ 50/Α/14-5-2015) και την υπ΄αρίθ.  143458/Ζ1/2015 (ΦΕΚ 2011/Β/2015) Υπουργική Απόφαση. 

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 χρήστες.