Εκθέσεις αξιολόγησης προσωπικού

3 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 11 μήνες
Elite Member
Εγγραφή από: 14/05/2011 - 13:58
Δημοσιεύσεις: 6
Βαθμοί: 50
Εκθέσεις αξιολόγησης προσωπικού

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, αν μπορεί προσωρινός διοικητής από άλλη υπηρεσία που αναπληρώνει τον νόμιμο λόγω ολιγοήμερης άδειας αν μπορεί να συντάξει εκθέσεις αξιολόγησης προσωπικού. Επίσης αν στην υπηρεσία δεν υπάρχει άλλος αξιωματικός μπορεί ο ίδιος να υπογράφει ως γνωματεύων και ως τελικός αξιολογητής? Το μόνο που βρήκα είναι στο άρθρο 23 του Π.Δ. 27/1997 που αναφέρει ότι για τους αξιωματικούς απαιτείται όπως ο αξιολογούμενος να υπηρετεί τουλάχιστον επί διμήνου υπό τις διαταγές του αξιολογούντος , ενώ για τον γνωματεύων δεν απαιτείται συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Ισχύει όμως αυτό και για τους βαθμοφόρους , λοιπούς αστυνομικούς και καθόσον ο γνωματεύων έχει στην υπηρεσία λίγες ημέρες μπορεί να γνωματεύσει αλλά παράλληλα και να υπογράψει ως τελικός αξιολογητής ? Τέλος υπάρχει κάποιος περιορισμός στο βαθμό που φέρει ο γνωματεύων γιατί στο άρθρο 21 του ίδου Π.Δ. αναφέρεται ότι οι εκθέσεις συντάσσονται από αξιωματικούς που φέρουν βαθμό τουλάχιστον Αστυνόμου Β΄. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 έτη 5 μήνες
Member
Εγγραφή από: 21/04/2015 - 19:53
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 3
Εκθέσεις αξιολόγησης προσωπικού

Συνάδελφε δες την 72175/12/1206859 διαταγη ΑΕΑ , και Π.Δ 15/1986 αρθ.36-50

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 11 μήνες
Elite Member
Εγγραφή από: 14/05/2011 - 13:58
Δημοσιεύσεις: 6
Βαθμοί: 50
Ευχαριστώ πολύ!!

Ευχαριστώ πολύ!!

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 1 χρήστης.