Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by takis123 on Δευ, 08/22/2016 - 12:25

Ακουγεται εντονα στην Δ.Α.Ε.Α τις τελευταιες μερες και μαλιστα το εχουν ανακοινωσει ανεπισημα οτι οι εκτατες μεταθεσεις εντος ΓΑΔΑ δεν θα πραγματοποιηθουν οπως αναφερεται στο π.δ εως 31 αυγουστου αλλα θα πραγματοποιηθουν μετα τις 17 νοεμβριου , συμφωνα με μια τροποποιητικη διαταγη του αρχηγου  , φυσικα για να βγαλουν τα μετρα οι αστυφυλακες  και μετα να φυγουν . πως γινεται αυτο να παραβλεπουν το π.δ με μια διαταγη ? μπορει να γινει κατι τετοιο ? εφοσον το παρακατω αρθρο το λεει ξεκαθαρα απαγορευομενων των μεταθεσεων σε αλλο χρονο ..

 

Άρθρο  12
Τακτικές Μεταθέσεις.
 
1. Οι τακτικές μεταθέσεις γίνονται κατά το χρονικό διάστημα από την 10η Ιουνίου έως την 31 Αυγούστου, απαγορευομένων των μεταθέσεων σε άλλο χρόνο, έστω και αν οι μετατιθέμενοι δεν αντιτίθενται σ' αυτές, με την επιφύλαξη των διατάξεων του εδαφίου ε' της παραγράφου 4 του άρθρου 14 και της παραγράφου 5 του άρθρου 18 του παρόντος. Οι μεταθέσεις των ανωτάτων Αξιωματικών, Αστυνομικών Διευθυντών και Υποδιευθυντών που ενεργούνται αμέσως μετά τις ετήσιες κρίσεις λογίζονται ως τακτικές για όσους μετατέθηκαν την περίοδο αυτή.
Greek

Υποβλήθηκε από nikos1981. Ημερομηνία: Πέμ, 08/25/2016 - 11:03 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>παραθέτεις το άρθρο για <u>ΤΑΚΤΙΚΕΣ&nbsp;</u>&nbsp;&nbsp;&nbsp;μεταθέσεις και κάνεις ερώτηση για&nbsp;<u>ΕΚΤΑΚΤΕΣ</u> μεταθέσεις. Οι τακτικές μεταθέσεις&nbsp;(του Ιουνίου δηλαδή) εκτελούνται μέχρι τέλος Αυγούστου. Οι έκτακτες βγαίνουν τον Σεπτέμβριο.&nbsp;Αν μπόρεσα να καταλάβω αυτό που ζητάς, πάντα οι <u>ΕΚΤΑΚΤΕΣ</u>&nbsp; μεταθέσεις στην Δ.Α.Ε.Α(όσο ήμουν εγώ τουλάχιστον)&nbsp;εκτελούνταν μετά την 17 Νοέμβρη ακριβώς για να&nbsp;βγούν τα μέτρα που αναφέρεις. Κάποιοι βέβαια έβρισκαν τον τρόπο και έφευγαν και λίγο νωρίτερα. Ελπίζω να σε βοήθησα.</p>

Υποβλήθηκε από gelito. Ημερομηνία: Πέμ, 09/22/2016 - 21:46 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Μπορει να μας εξηγησει καποιος τι θα ισχυει σε αυτες τις μεταθεσεις;;;γραφει οτι θα πληρωθουν θεσεις απο επιλαχοντες τρεχοντος ετους. οι εξαιρεσεις τι θα γινουν;;θα βγουν απο τους πινακες;πως θα γινει αυτο;</p>

Υποβλήθηκε από Demoulaky08. Ημερομηνία: Κυρ, 09/25/2016 - 17:55 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ;ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΕΣ.</p>

Υποβλήθηκε από Demoulaky08. Ημερομηνία: Κυρ, 09/25/2016 - 17:57 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ&nbsp;ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΟΥΝ&nbsp;ΝΕΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΙΣ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ Π.Δ.&nbsp;</p>

Υποβλήθηκε από Demoulaky08. Ημερομηνία: Κυρ, 09/25/2016 - 18:44 Μόνιμος σύνδεσμος

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΙΟΥΝΙΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΜΕΧΡΙ 30/09 ΘΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΔΙΑΤΑΓΗ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ.ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ.

Υποβλήθηκε από sotis1982. Ημερομηνία: Τετ, 10/12/2016 - 15:28 Μόνιμος σύνδεσμος

Παιδια αποτι εχω μαθει εγινε το συμβουλιο κατωτερων τη Δευτερα που μας περασε. Μηπως εχει καποιος τα ονοματα να μας ενημερωσει; Αν ναι το mail μου ειναι [email protected] ευχαριστώ

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis