Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Elcamino82 on Κυρ, 06/04/2017 - 23:02
Καλησπερα κ καλο διαβασμα σε ολους. Παρακληση στο σαιτ για ανεβασμα της υλης οπως μας εχει κακομαθει τοσο καιρο... ;)
Greek

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 13:36 Μόνιμος σύνδεσμος

Με ξάφνιασε δυσάρεστα η βαθμολόγηση , θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο πιο πάνω. Και στο ποινικό δίκαιο και στο αστυνομικό δίκαιο.Σύμφωνα απαντήσεις για το πρακτικό του ποινικού δικαίου , θεωρούσα ότι ήμουν γύρω στο 13-15. Όχι 8-9-8. Απέδωσα σωστά τις ευθύνες στο πρακτικό με πλήρη ανάλυση κι έγραψα και αυτολεξεί την αμέλεια. Υπάρχει άλλος που να περίμενε αλλη βαθμολογία είτε θετικά είτε αρνητικά και να έπεσε έξω σε αυτό που πίστευε? Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει.

Υποβλήθηκε από DESASTER82. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 13:55 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>όπως και οι περισσότεροι έτσι και εγώ έχω εκπλαγεί με το Π.Κ.&nbsp;</p>
<p>Απο το πρακτικό και μόνο περίμενα απο 6 και πάνω και παίρνω 4-4-4??? Δεν γίνεται αυτό.εαν έγραφα το όνομά μου και οτιδήποτε για να μην περάσω πειθαρχικό , θα έπαιρνα παραπάνω.</p>

Υποβλήθηκε από vmavridis. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 14:01 Μόνιμος σύνδεσμος

Εγω εγραψα α) θεωρια αυτολεξη και β) θεωρια κατα 90% οπως την εχει ο κωδικας. Στο πρακτικο εγραψα σωστα τις ποινικες ευθυνες των κατηγορουμενων και ανελυσα τα αρθρα της εκθεσης και της ανθρωποκτονιας απο αμελεια αυτολεξη. Το αποτελεσμα 12-12-12, τι να πω δεν ξερω.......

Υποβλήθηκε από mnpd. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 14:43 Μόνιμος σύνδεσμος

Καλησπέρα, τελικά με αυτές τις εξετάσεις θα από τρελαθούμε. Τα ίδια και εγώ όπως και οι περισσότεροι που διαβάζω αυτολεξεί η αμέλεια, ένα 80% την πλαστό γραφία πιστοποιητικού και πρακτικό αντικειμενικες, υποκειμενικές υποστασεις των άρθρων , αιτιώδης συναφειες, ευθύνες κλπ με καλή ανάλυση πήρα, 6-6-6 δηλαδή έβαλαν 5 για την αμέλεια και από μισό για τις άλλες δύο ερωτήσεις μόνο και μόνο για τον κόπο μου που έγραφα 1 ώρα. Να δούμε και στα άλλα δύο που έμειναν πόσο αυστηροί θα είναι.

Υποβλήθηκε από george24675. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 14:54 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Μάλλον το ποιος θα περάσει ήταν προκαθορισμένο εξ αρχής!!!!!! Δεν εξηγείται τέτοια βαθμολόγηση!!!! Να περιμένεις ότι έγραψες κοντά στο 15 και να βαθμολογείσαι με 7, αδικαιολόγητο!!!!!&nbsp; Και φαίνεται ότι οι εξετάσεις δεν είναι αξιοκρατικές από το γεγονός ότι<strong> στερείσαι του δικαιώματος σου να επανεξεταστεί το γραπτό σου</strong>!!!!!</p>

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 15:15 Μόνιμος σύνδεσμος

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι να πω. Νόμιζα ότι μόνο σ εμένα συνέβη. Αστυνομικό δίκαιο 2 ερωτήσεις τις απάντησα ,όπως τα λέει το βιβλίο και πήρα τρία 9αρια. Δηλαδή, τι να πω πραγματικα. Αλοιμονο αν στην ηλικία που είμαστε δεν ξέρουμε πως γράφουμε. Έχω δώσει άπειρες εξετάσεις και πρωτη φορά μου συμβαίνει να πέφτω έξω στους βαθμούς. Άδικο πάντως

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 18:52 Μόνιμος σύνδεσμος

Με ποιο κριτήριο θέρισαν κόσμο? Δεν καταλαβαίνω καθόλου.Πώς γίνεται να γράφεις ο,τι πρέπει και να βαθμολογεισαι με άλλα αντ'αλλων βαθμό? Σε μαθήματα που είναι περισσότερο από ξεκάθαρο πως άμα ξέρεις γράφεις. Παπαγαλία είναι... πώς γίνεται αυτό το πράγμα? Βλέπω κι από άλλα σχόλια πως έγραψαν κάποιοι επί λέξει τις απαντήσεις και παρ'ολ'αυτα πήραν ο,τι να'ναι βαθμό. Μετάνιωσα που διάβασα και έδωσα φέτος . Έπρεπε να δώσω απευθείας του χρόνου που θα είναι δυνατή η αναβαθμολογηση.

Υποβλήθηκε από Anonymous. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 20:17 Μόνιμος σύνδεσμος

Εγω παιδια στο ποινικο ηξερα οτι δεν τα πηγα καλα, περιμενα φυρω στο 7-8 και μου εβαλαν 4 4 4. Για τα αγγλικα ομως θελω να ρωτησω εσας πως σας βαθμολογησαν κατα την γνωμη σας, γιατι προσπαθω να καταλαβω απο που μου βαλαν 8 8 8 και ειλικρινα δεν μπορω. Με το γραπτο μου, περιμενα γυρω στο 13-15 με αυστηροτητα γραφοντας εκθεση κανονικα, και ολες τις υπολοιπες ασκησεις αρκετα προσεκτικά. Αν ειναι δυνατον οπως ειπε και μια συναδελφος απο επανω, στημ ηλικια που ειμαστε να μην ξερουμε τα γραπτα μας. Και επαναλαμβανω οτι στα υπολοιπα μαθηματα επεσα σχετικα μεσα στις προβλεψεις μου. Και στα Ιταλικά το ιδιο, περιμενα τουλαχιστον 15 κ μου εβαλαν 12 12 12. Αναρωτιεμαι λοιπον μηπως στις ξενες γλωσσες δεν βαθμολογουν οπως πρεπει. Και αυτο γιατι παλαιοτερα εμπαιναν πολλοι με τις ξενες γλωσσες και αποφασισαν λοιπον να βαθμολογούν πολυ αυστηρά στις ξενες γλωσσες για να το αλλαξουν αυτο, αλλα και παλι ουτε αυτο ειναι σωστο γιατι αν δεν ήθελαν να συμβαίνει αυτο ας καταργήσουν τις ξενες γλωσσες, όχι να τις βαθμολογουν οπως να 'ναι.

Υποβλήθηκε από thomasmast. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 20:59 Μόνιμος σύνδεσμος

Και εγώ στα αγγλικά περίμενα καλύτερη βαθμολόγηση. Ήλπιζα γύρω στο 13-14 και τελικά μου έβαλαν 9-7-7. Είναι άδικο για εμενα κάποιος να δίνει 3 ξένες γλώσσες και να μετράει στην τελική βαθμολογία, εκτός αν θέλουν αστυνομικούς ξεναγούς

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:14 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Δεν είναι το μόνο άδικο οι ξένες γλώσσες στην όλη διαδικασία. Με την πλειοψηφία συναδέλφων που έχω μιλήσει δεν πιάνουν ούτε το 10 στα τέσσερα βασικά μαθήματα. Όλοι είχαν απόκλιση 5-7 μονάδες στην τελική βαθμολογία. Κανείς δηλαδή δεν ξέρει πως γράφει? Δεν γίνεται αυτό. Οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, είμαστε από πανελλαδικές και μάλιστα με βάση τα 15 ή τα 16 χιλιάδες μόρια. Γνωρίζουμε από εξετάσεις. Βγαίνοντας από την αίθουσα, υπόλογίζεις την κλίμακα της βαθμολογίας που περιμένεις. Πόσο μάλλον όταν έχεις να κάνεις με εξετάσεις που βασίζονται κατά κύριο λόγο στην αποστήθιση και λιγότερο στην κρίση. Εδώ τι αλλάζει δηλαδή και πέσαμε τόσο έξω στην εκτίμηση της απόδοσής μας? Έλεος δηλαδή, έλεος.</p>

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:45 Μόνιμος σύνδεσμος

Και εμενα πέρσι στο αστυνομικό δίκαιο μου βάλαν 8 8 8 ενω περιμενα γυρω στο 14.και φετος στο ποινικο που περιμενα γυρω στο 15 μου βαλαν 10 10 11..δεν ειναι λογικό να υπάρχει τετοια απόκλιση οταν εχεις γραψει σχεδον αυτούσια τα αρθρα

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:47 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Υπάρχει εξήγηση για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό? Περίμενα 15-16 αστυνομικό και βλέπω 9. Περίμενα 14 ποινικό και μου'ρχεται 8. Δεν βγαίνει νόημα.</p>

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:51 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Ξέρω συνάδελφο, ο οποίος έχει δεύτερη μητρική τα αγγλικά λόγω καταγωγής. Πήρε 8 στις εξετάσεις στο μάθημα των αγγλικών. Μιλάμε για τόσο τραγική κατάσταση που προκαλεί γέλιο.</p>

Υποβλήθηκε από NEBTIOS. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:53 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Κατσε η βαθμολογία στις ξένες γλωσσες μετράει μονο αν έχεις γράψει πάνω απο 10 σωστά ? Δλδ αν εχεις 11 και στους 3 βαθμ. θα πάρεις +3 μορια έτσι ?</p>

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Παρ, 12/01/2017 - 21:56 Μόνιμος σύνδεσμος

Ποιος ξερει? Μπορει φέτος να υπάρχει "εντολή " κοψιματος στις ξενες γλώσσες....περσι δεν ειχαμε κατι ανολογο...οι περισσότεροι που εχω μιλησει ηταν κοντα στο βαθμό που περίμεναν

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis