Προαγωγές βάση πτυχίου ΑΕΙ-ΤΕΙ ή Μεταπτυχιακού

10 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 9 μήνες
Εγγραφή από: 09/03/2012 - 20:47
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 1
Προαγωγές βάση πτυχίου ΑΕΙ-ΤΕΙ ή Μεταπτυχιακού

Γεια σας,
 α)μπορεί να χρησιμοποιηθεί πτυχίο ΤΕΙ για προαγωγή από το βαθμό του Αρχιφύλακα στο βαθμό του Ανθυπαστυνόμου σε τρία χρόνια. Ποια είναι η διαδικασία; Γίνεται αυτόματα αφού καταθέσεις το πτυχίο;
β) μπορεί να χρησιμοποιηθεί πτυχίο ΑΕΙ-ΑΤΕΙ για προαγωγή από το βαθμό του Ανθυπαστυνόμου στο βαθμό του Υ/Β;
γ) Το μεταπτυχιακό μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κάποια προαγωγή;

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 2 έτη 3 μήνες
Member
Εγγραφή από: 20/07/2014 - 15:19
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 12
Ξέρει κανεις να απαντήσει εδω

Ξέρει κανεις να απαντήσει εδω ?? και γω ενδιαφέρομαι ιδιαιτερα για το γ) σκέλος

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 μήνες 1 εβδομάδα
Member
Εγγραφή από: 29/05/2011 - 17:10
Δημοσιεύσεις: 0
Βαθμοί: 9
για το α που ρωτας με μια

για το α που ρωτας με μια απλη αιτηση αναφορα στη διευθυνση προσωπικου και με ενα αντιγραφο πτυχιου προαγεσαι στον βαθμο του ανθυπαστυνομου,για πτυχιο τει ειναι 3 χρονια στο κατεχομενο βαθμο του αρχιφυλακα ενω για αει 2 χρονια,δεν γινεσαι κατευθειαν,περιμενεις περιπου κανα τριμηνο αλλα ο βαθμος ειναι αναδρομικα απο τοτε περιπου που φευγει η αιτηση σου απο την υπηρεσια,για το β θεμα που ρωτας εχει καταργηθει εδω και περιπου δεκα χρονια ενω για μεταπτυχιακο δεν προβλεπεται κατι

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 2 εβδομάδες 5 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 12/06/2014 - 01:51
Δημοσιεύσεις: 2
Βαθμοί: 16
να ρωτησω κατι...το πτυχιο το

να ρωτησω κατι...το πτυχιο το καταθετεις οποιαδηποτε στιγμη η οταν κλεισεις τη διετια(για αει) και επειτα κανεις την αιτηση;

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 4 μήνες
Hero
Εγγραφή από: 30/09/2014 - 16:30
Δημοσιεύσεις: 28
Βαθμοί: 126
Να ρωτησω και εγω! Η προαγωγη

Να ρωτησω και εγω! Η προαγωγη με τη χρηση πτυχιου αει ισχυει μονο για τους αρχιφυλακες που εγιναν με προαγωγικες εξετασεις ή και για τους αρχιφυλακες που εγιναν μετα απο 15 χρονια πραγματικης υπηρεσιας ; Ευχαριστω !!

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 4 μήνες
Hero
Εγγραφή από: 30/09/2014 - 16:30
Δημοσιεύσεις: 28
Βαθμοί: 126
Καποιος που να γνωρισει να

Καποιος που να γνωρισει να απαντησει !!!

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 εβδομάδες 2 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 20/05/2011 - 18:50
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 14
Συνάδελφε απάντηση υπάρχει

Συνάδελφε απάντηση υπάρχει ήδη στο άρθρο 10 του Ν.3686/2008 και είναι ότι αφορά τους αρχιφύλακες με εξετάσεις.

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 23/07/2011 - 16:53
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 7
ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΜΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

Γνωρίζω ότι στον ευρύτερο Δημόσιο τομέα ,ο κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ-ΤΕΙ έχει δικαίωμα αναγνώρισης των ετών φοίτησης ως συντάξιμα. Στην Ελληνική Αστυνομία ισχύει ή όχι; Είμαι απόφοιτος ΑΕΙ και έχω μεταπτυχιακό τίτλο.Τα εν λόγω έτη φοίτησης μπορώ να τα αναγνωρίσω ως συντάξιμα; Τους τίτλους αυτούς τους πήρα ενώ ήμουν ήδη στην ΕΛ-ΑΣ.Σας ευχαριστώ!

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 εβδομάδες 2 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 20/05/2011 - 18:50
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 14
Βαγγέλη, θα σου στείλω

Βαγγέλη, θα σου στείλω σύντομα τη σχετική νομοθεσία, αν το επιθυμείς. Δεν μπορείς όμως ν' αναγνωρίσεις ως συντάξιμα τα εν λόγω έτη. Αναγνωρίζονται μόνο τα έτη που δε συμπίπτουν με την υπηρεσία και μόνο αν το πτυχίο χρησιμοποιηθεί για προαγωγή. 

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 έτη 2 μήνες
Member
Εγγραφή από: 23/07/2011 - 16:53
Δημοσιεύσεις: 1
Βαθμοί: 7
Σε ευχαριστώ πολύ!Να είσαι

Σε ευχαριστώ πολύ!Να είσαι καλά!Περιμένω το σχετικό link!

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 χρήστες.