Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by katerina3313 on Παρ, 06/01/2018 - 15:41

Αν διαβάσει κανείς ολόκληρη την προκήρυξη, στη σελίδα 17-18 που αναφέρεται ο τρόπος βαθμολόγησης και πλέον και αναβαθμολόγησης, αναφέρεται και η διαφοροποίηση στον τρόπο βαθμολόγησης των ξένων γλωσσών. Αν καταλαβαίνω σωστά, θα παίρνεις πολύ λιγότερα μόρια πλέον από τις ξένες γλώσσες.

Greek

Υποβλήθηκε από thomasmast. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 16:16 Μόνιμος σύνδεσμος

<p style="text-align: justify;">ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ, 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ &nbsp;ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΒΟΘΜΟΛΟΓΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ ΣΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΛΟΛΟΓΗΣΕΙΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΕΣ.</p>

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 17:23 Μόνιμος σύνδεσμος

Με δύο θεωρίες κατά λέξη και το πρακτικό σωστό περίμενα 17 τουλάχιστον. Πήρα 13.
Θα αιτηθω αναβαθμολογηση αλλά από τη στιγμή που δεν μπορούμε να έχουμε εικόνα του γραπτού δεν ελπίζω. Απογοήτευση πλήρης για τους μήνες που διέθεσα διαβάζοντας. Απαράδεκτοι

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 19:25 Μόνιμος σύνδεσμος

Άκουσα ότι μπήκαν από βιβλιο Κωσταρα φέτος . Καμία επίσημη απάντηση πουθενά. Κανένα άρθρο ούτε για το ότι διενεργήθηκαν εξετάσεις αρχιφυλακων. Τύπου "καλή επιτυχία στους υποψηφίους" και τα συναφή που ανέβαιναν μέχρι πέρυσι. Είναι σαν να μην έγιναν ποτέ αυτές οι εξετάσεις. Και σε αναζήτηση google μέχρι πριν μια εβδομάδα σου έβγαζε αποτελέσματα μόνο για την προκήρυξη των 130 θέσεων που βγήκε το Μαϊο. Ούτε θέματα, ούτε απαντήσεις δημοσιοποιήθηκαν

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 20:06 Μόνιμος σύνδεσμος

Παιδιά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Μπορεί με λογική να μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεταικ και γιατί συμβαίνει αυτό? Άλλος συνάδελφος έχοντας γράψει τις θεωρίες και το μισό πρακτικό πήρε 6 . Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ τους συναδέλφους που λένε ότι πήραν αυτό που περίμεναν, αλλά προσωπικά δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία. Συν τοις άλλοις, η δικονομία δεν είναι ούτε έκθεση ούτε πρακτικο ποινικου κώδικα να μην έχεις ερμηνεύσει κάτι σωστά και να υποθέτεις. Το πρακτικό θυμίζει μαθηματικά. Αν ξέρεις τον τύπο της εξίσωσης, λύνεις την άσκηση. Δεν γίνεται κάποιος να πέσει έξω . Ή γράφει, ή δε γράφει.

Υποβλήθηκε από Athankar. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 20:37 Μόνιμος σύνδεσμος

Σας εχει προβληματίσει μερικούς οτι εδώ και 3 χρόνια κλαίγεστε οι ίδιοι και οι ίδιοι για τους βαθμούς και οτι είστε αδικημένοι και πετάτε υπονοούμενα για όλους τους υπόλοιπους ;;Καταλαβαίνω μια απόκλιση να περιμένει κάποιος 15-16 και να βλέπει 13 , αλλά να περιμένει
15-16 και να βλέπει 7 και 8 , κάτι δεν παει καλά . Προσωπικά περίμενα ενα 13 στην καλύτερη , έχοντας διαβάσει τις απαντήσεις στα πρακτικά προηγούμενων ετών του Δερμενουδη , τις οποίες θεωρούσα εξωπραγματικές για τον μέσο αστυνομικό , και έγραψα εν τέλη 17-16-17 . Που ακριβώς μπήκε το βύσμα με ποιον τροπο ευνοήθηκα εις βάρος άλλων ;;

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 20:46 Μόνιμος σύνδεσμος

Προσωπικά, δεν έθιξα καθόλου το θέμα βύσμα. Αναφέρθηκα στην απόκλιση που είχα προσωπικά και ανέφερα κι έναν ακόμη συνάδελφο που επειδή τυγχάνει και δικός μου άνθρωπος , ξέρω πώς έγραψε. Αν το σχόλιο σου δεν πήγαινε σε εμένα, αγνόησε την απάντηση μου. Την έδωσα για να με υπερασπιστώ! Δεν αμφισβητώ εσένα και τον όποιον πήρε εκείνο που άξιζε. Απογοητεύομαι γιατί όσο κι αν είναι κοντά το 13 ,5 με το 17, από τη στιγμή που είμαι 10000% σίγουρη τι έγραψα δικονομία, αυτές οι 2.5 μονάδες πιθανόν να μου στοιχίσουν την προαγωγή.

Υποβλήθηκε από Athankar. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 21:03 Μόνιμος σύνδεσμος

Διαβάζεις σχόλια στο αντίστοιχο περσινό ποστ , πετσόκομμα εδώ πετσόκομμα εκεί , περίμενα 17 και πήρα 5 , περίμενα 20 και πήρα 11 και περιμένεις η βάση να παει 130 και η βάση ανεβαίνει 157 , ψάξε να βρεις το λάθος . Αυτο που λες για τον γνωστό σου , μερικές φορές για το ίδιο το γραπτό μας δεν μπορεί να είμαστε σίγουροι ποσό μάλλον για κάποιον δεύτερο , όσο καλά και αν τον ξέρουμε και να το παίρνουμε και ως δείγμα γραφής κιόλας .

Υποβλήθηκε από katerina3313. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 21:10 Μόνιμος σύνδεσμος

Το δέχομαι αυτό που λες ότι για το γνωστό και τον Χ , ψ καθένα. Όντως δεν μπορούμε να ξέρουμε . Το ανέφερα σαν γεγονός γιατί με ξάφνιασε για τον συγκεκριμένο άνθρωπο επειδή τον ξέρω. Αλλά ως προς αυτό έχεις δίκιο ότι δεν αποτελεί δείγμα αδικίας, ή κακής βαθμολόγησης. Για τον εαυτό μου όμως, μπορώ να ξέρω ιδίως από τη στιγμή που ο καθένας μας λιγότερο ή περισσότερο έχει δώσει κι άλλες εξετάσεις στη ζωή του, πιθανόν και πιο δύσκολες. Οπότε, δεν μπορώ να κάνω έκπτωση στην κρίση μου για την απόδοση κι επίδοση μου , μόνο και μόνο για να συμφωνήσω με εσένα ή με όποιον έχει αντίθετη άποψη.

Υποβλήθηκε από Athankar. Ημερομηνία: Τετ, 11/28/2018 - 21:30 Μόνιμος σύνδεσμος

Μην κανείς έκπτωση πουθενά , εσυ κρίνε οτι έγραψες και για 20 σημασία εχει ποσό θα γράψει το κοντέρ δηλαδή τι θα βάλουν οι βαθμολογητές , αλλά στο ξαναλέω το να κλαίγεστε κάθε χρόνο στα φόρουμ τα ίδια άτομα , αφήνοντας υπονοούμενα για στημένους βαθμολογητές και μάγισσες και ξωτικά νομίζω οτι καταντάει γραφικό . Στην τελική αφού είστε τόσο σίγουροι οτι κάτι ύποπτο συμβαίνει με τις εξετάσεις , δυο λύσεις υπάρχουν , ή καταγγέλετε το περιστατικό με τις αντίστοιχες αποδείξεις στους αρμόδιους ή δεν συμμετέχετε ξανά στις εξετάσεις , απλό ειναι .

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis