ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΡΧΙΦΥΛΑΚΩΝ 2018

428 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 εβδομάδες 14 ώρες
Member
Εγγραφή από: 04/11/2014 - 12:24
Βαθμοί: 9
Και πως είναι

Και πως είναι τα αποτελέσματα; όπως τα προηγούμενα;

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 μήνες 2 εβδομάδες
Elite Member
Εγγραφή από: 22/06/2017 - 08:05
Βαθμοί: 68
Έχουν βγει όλα τα μαθήματα ,

Έχουν βγει όλα τα μαθήματα , και μέχρι το απόγευμα ίσως έχουν βγει οι πίνακες , πληροφορία από συνάδελφό

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 μήνας 17 ώρες
Member
Εγγραφή από: 08/06/2013 - 15:01
Βαθμοί: 6
Αδιάβλητο σύστημα.

Από 11 11 10 στην ποινική 7 6 7...

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 7 μήνες 4 εβδομάδες
Member
Εγγραφή από: 24/08/2013 - 21:46
Βαθμοί: 24
Συνάδελφε, πίνακες εννοείς

Συνάδελφε, πίνακες εννοείς ότι θα βγάλουν την βάση?

Elite Member
Ναι έτσι και αλλιώς η βάση

Ναι έτσι και αλλιώς η βάση προκύπτει από τους πίνακες επιτυχόντων , με επιφύλαξη όμως για το αν θα βγουν σήμερα

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 μήνας 1 εβδομάδα
Elite Member
Εγγραφή από: 17/09/2011 - 00:18
Βαθμοί: 48
Μέχρι αύριο το πρωί θα έχουν

Μέχρι αύριο το πρωί θα έχουν βγει παιδιά! Τελειώνει το βασανιστήριο μας.
Στην έκθεση έμαθα από 2 αξιοπιστους συναδελφους τα 9 9 9 τα κανανε 8 8 8.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 2 μήνες 2 εβδομάδες
Elite Member
Εγγραφή από: 06/03/2015 - 09:30
Βαθμοί: 57
Υπαρχει τελικα κανενας

Υπαρχει τελικα κανενας συναδελφος που να του ανεβασανε την βαθμολογια;μονο για μειωση κ μαλιστα μεγαλη βλεπω σε ολα τα μαθηματα.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 6 μήνες
Member
Εγγραφή από: 23/06/2016 - 01:29
Βαθμοί: 1
δικονομικο απο 13 13 12 σε 10

δικονομικο απο 13 13 12 σε 10 10 10 και ποινικο απο 11 10 10 σε 14 13 12...δηλαδη μηδεν..πραγματικα δεν ξερω πως βαθμολογουν!!καλα αποτελεσματα σε ολους και καλες γιορτες!!!

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 9 μήνες 3 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 08/09/2014 - 16:19
Βαθμοί: 4
Απογοήτευση

Η αναβαθμολογηση έχει νομίζω την έννοια της επανεξέτασης του γραπτού με μία πιο επιεικη ματιά αυτό όμως που βλέπω ότι γίνεται αποτελεί τιμωρία για κάποιους που πίστεψαν στο όνειρο , κρίμα άλλη μια χρονιά χαμένη

Elite Member
Ακριβως συναδελφε.και εγω

Ακριβως συναδελφε.και εγω αυτο πιστευω απο τα αποτελεσματα των συναδελφων.οι 9 στους 10 πηραν χαμηλοτερη βαθμολογια.ειναι ενας εμμεσος τροπος για να το σκεφτεις καλυτερα για του χρονου αν θα κανεις αναβαθμολογιση η οχι.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 4 μήνες
Elite Member
Εγγραφή από: 05/06/2017 - 12:34
Βαθμοί: 53
Πρέπει να βγήκαν οι πίνακες.

Πρέπει να βγήκαν οι πίνακες. Είναι κάποιος σε Pol να μας πει?

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 7 μήνες 1 εβδομάδα
Member
Εγγραφή από: 16/09/2015 - 21:05
Βαθμοί: 11
Μπήκα στο περσινό θέμα του

Μπήκα στο περσινό θέμα του φορουμ. Το τελευταίο μάθημα βγήκε 2/12 (Σάββατο) και η βάση βγήκε 3/12 (Κυριακή). Οπότε πολύ πιθανόν μέχρι αύριο θα ξέρουμε.. Καλή επιτυχία παιδιά και καλές γιορτές με υγεία πάνω απο όλα..

Member
Εγγραφή από: 02/12/2017 - 12:20
Βαθμοί: 25
Παιδες 151 η βαση

Παιδες 151 η βαση

Member
Εγγραφή από: 06/06/2016 - 00:58
Βαθμοί: 27
Είναι επίσημο;

Είναι επίσημο;

Member
Απο οτι μοθ ειπε η αξυπ

Απο οτι μοθ ειπε η αξυπ συμφωνα με την διαταγη στο pol. Αν μου τα ειπε σωστα σας τα λεω.

Member
Οι 130, 131 κ 132 εχουν 151

Οι 130, 131 κ 132 εχουν 151 μορια

Elite Member
Τη διαταγή τη βλέπει με τους

Τη διαταγή τη βλέπει με τους κωδικούς μας ή την βλέπει γενικά σαν σήμα pol??

Member
Με σημα pol

Με σημα pol

Member
Εγγραφή από: 06/06/2016 - 00:58
Βαθμοί: 27
Ο πίνακας περιλαμβάνει και

Ο πίνακας περιλαμβάνει και όσους έγραψαν συνολικά κάτω από 30 στην έκθεση;

Member
Όχι. Αυτοί αναφερονται στον

Όχι. Αυτοί αναφερονται στον αλλον πινακα με τους αποτυχοντες

Elite Member
151 η Βάση πήρα και εγώ

151 η Βάση πήρα και εγώ τηλέφωνο το επιβεβαίωσα

Member
Κάποιοι θα χάρηκαν

Κάποιοι θα χάρηκαν άλλοι πάλι θα στεναχωρηθηκαν. Συγχαρητήρια σε όσους πέτυχαν στις εξετάσεις και καλή σταδιοδρομία, οι υπόλοιποι μην χάνετε το κουράγιο σας και την πίστη σας και προσπαθήστε ξανά!!!! Καλές γιορτές σε όλους!!!!

Elite Member
Η σειρά εξόδου είναι αυτή που

Η σειρά εξόδου είναι αυτή που βγάλαμε τώρα ή προκύπτει από το σεμινάριο ;;

Elite Member
Εγγραφή από: 10/10/2014 - 02:05
Βαθμοί: 63
Η σειρά εξόδου ειναι αυτή που

Η σειρά εξόδου ειναι αυτή που βγήκε τώρα. Το σεμινάριο δεν παίζει ρόλο στην αρχαιότητα.

Member
Εγγραφή από: 10/08/2011 - 10:25
Βαθμοί: 10
απο την προκύρηξη

θ) Όλοι  οι προαγόμενοι  στο  βαθμό του  αρχιφύλακα,  σύμφωνα  με τις  διατάξεις  του  άρθρου  20 του π.δ.  82/2006  (Φ.Ε.Κ. Α΄‐86),  όπως  αυτό  τροποποιήθηκε  με  το π.δ.  84/2010  (Φ.Ε.Κ.‐Α΄  149/3‐9‐2010),  που  προέρχονται  από  αστυφύλακες,  υπαρχιφύλακες  ή  αρχιφύλακες  που  κατείχαν  οργανική  θέση  αστυφύλακα,  παρακολουθούν  υποχρεωτικά  σεμινάριο  επιμόρφωσης  στη  Σχολή  Μετεκπαίδευσης  και  Επιμόρφωσης  Ελληνικής Αστυνομίας,  η  διάρκεια του  οποίου  δεν  μπορεί να  είναι  μεγαλύτερη των τεσσάρων (4) εβδομάδων. Με διαταγή του αρμόδιου οργάνου, μπορεί  να κατανέμονται σε περισσότερα του ενός Τμήματα, τα οποία λειτουργούν διαδοχικά,  ήτοι  με  τον  προγραμματισμό  της  λειτουργίας  επόμενου  Τμήματος  μετά  τη  λήξη  του  προηγούμενου.  Μετά  το  πέρας  του  σεμιναρίου,  οι  μετεκπαιδευόμενοι/‐ες  υποβάλλονται  σε  γραπτές  εξετάσεις  στα  διδασκόμενα  μαθήματα  και  από  το  βαθμό  επίδοσης  κάθε  μετεκπαιδευομένου, καθορίζεται η σειρά εξόδου. 

Member
Νομιζω αυτη τωρα με επιφύλαξη

Νομιζω αυτη τωρα με επιφύλαξη

Member
Δεν ξερω αν εζουν αλλαξει τα

Δεν ξερω αν εζουν αλλαξει τα πράγματα αλλα το 2011 η σειρα εξοδου ηταν αυτη που ειχαμε απο τις εξετασεις. Το σεμιναριο δεν ειχε μετρησει.

Member
Εγγραφή από: 22/06/2018 - 13:06
Βαθμοί: 1
Καλησπέρα σε όλους. Έχω

Καλησπέρα σε όλους. Έχω συμπληρώσει 180+ μόρια και έχω μείνει απέξω γιατί με κοψανε με 9 9 9 στην έκθεση όπως έγινε με πολλούς. Και στην αναβαθμολογηση με 8 8 8. Όπως προκύπτει το σύστημα μόνο αδιαβλητο δεν είναι . Εγώ προσωπικά θα το κηνυγησω, αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι έχει αδικηθει και έχει πιθανότητες ας κανονίσουμε να βρεθούμε για να δούμε τι θα κάνουμε.

Member
Εγγραφή από: 11/08/2014 - 16:29
Βαθμοί: 2
Συναδερφε κι εγώ το ίδιο

Συναδερφε κι εγώ το ίδιο πιστεύω και είμαι παρόμοια περίπτωση με τη δίκη σου αν θες να συναντηθούμε για το θέμα απάντησε μου

Member
Εγγραφή από: 11/08/2014 - 16:29
Στον κύριο Spnontas

Στον κύριο Spnontas απευθύνομαι και σε όποιον άλλον συναδερφο που είναι στην ίδια κατασταση

Member
Εγγραφή από: 14/06/2017 - 22:47
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΡΧΙΦΥΛΑΚΩΝ

η βαθμολογιες αναβαθμολογησης ηταν αθλιες, δεν ξερω ποιος βαθμολογουσε τα γραπτα, ηταν απλα για να αποθαρυνουν ολους μας και να ευνοησουν καποιους, απο 14, 14, 13 εκθεση 9, 8, 8, απο 18, 17, 17 αγγλικα, 15 15 15, απο 15 15 15  γερμανικα 11, 11 , 10, απο 16, 16, 16 γαλλικα, 11, 12, 12, και τα υπολοιπα αναλογως, κριμα , λυπαμαι πολυ για τη εμπιστοσυνη που εδειξα.

Member
Συγγνωμη αλλα με αυτους τους

Συγγνωμη αλλα με αυτους τους βαθμους ποιος ο λογος αναβαθμολογησης; Ζητας αναβαθμολογηση στο 18 17 17 γιατι; κ στην εκθεση για τα δεδομενα των εξετάσεων ηταν πολυ καλο το ι 14ρι. Μην τρελαθουμε κιολας.

Member
Εγγραφή από: 14/06/2017 - 22:47
βαθμολογιες αναβαθμολογησης

Συναδελφε εν μερη εχεις δικιο, ομως εχεις και μεγαλο αδικο, οταν σε μια τετοια κατηγορια εξετασεων κρινεσαι και απο την 1 μοναδα τοτε θες να βελτιωσεις και αυτην, ετσι πχ το 18 118 17 γιατι να μην γινει18 18 18, αν ειδες και στα υπολοιπα μαθηματα που ανεβασα υπηρξε σφαγη. Δεν δικαιολογειται σε 5 μαθηματα στην αναβαθμολογηση να πηρα σχεδον 5 μοναδες κατω στον καθε βαθμολογητη, Οι περισσοτεροι που μιλησα, μιλησαν για ιδια σφαγη, γενικα η αναβαθμολογηση ηταν μια φαρσοκωμωδια  βρηκαν την ευκαιρια καπιοι να προωθησουν τους δικους τους, ξερουμε ολοι πολυ καλα γιατι μιλαμε!Για να περασεις πλεον αρχιφυλακων με τοσο λιγο αριθμο θεσεων πρεπει η να γραψεις πολυ καλα η να εχεις μπαρμπα. Και ηθικο διδαγμα πλεον δεν κανεις ποτε αναβαθμολογηση,ειχα γνωστο που αρχικα ειχε 185 μορια κοπηκε εκθεση με 9 9 10 και εκανε αναβαθμολογηση και πηρε παλι 88 9!

Elite Member
Εγγραφή από: 12/06/2017 - 14:30
Βαθμοί: 38
Προταση!

Καλυτερα με κληρο να τελειωνουμε ! Αφου ουτως η αλλως η αναβαθμοληγηση ηταν τραγελαφος!αυτοι που επρεπε να περασουν περασαν...υπαρχει και ενα ποσοστο που περασαν με το σπαθι τους σε αυτα τα παιδια συγχαρητηρια

Member
Εγγραφή από: 24/10/2014 - 16:26
Ερώτηση

Μια ερώτηση μόνο, υπάρχει δυνατότητα να γίνει τίποτα. Κάποιου είδους προσφυγή μέσω δικηγόρων και δικαστικής οδού. Γιατί όπως βλέπουμε όλοι είναι προφανές τι έγινε εδώ.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 9 μήνες 3 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 08/09/2014 - 16:19
Ποτέ μην τα παρατάς

Συνάδελφοι το μεσημέρι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα πίστευα ότι ήμουν στη μεριά αυτών που μένουν εκτός, λόγω της αναβαθμολογησης που από 164 μόρια έπεσα στα 156, όταν βγήκαν οι πίνακες και βρέθηκα στους επιτυχόντες πέρασα από την κόλαση στον παράδεισο. Δεν έχω κάποιο μέσο που να με βοήθησε για να περάσω αλλά επειδή καταλαβαίνω και τα συναισθήματα των αποτυγχοντων και των επιτυχοντων θέλω να πω συγχαρητήρια σε όσους πετυχανε και κουράγιο και επιμονή στους αποτυγχοντες.

Elite Member
Εγγραφή από: 12/06/2017 - 14:30
Βαθμοί: 38
Διικηγορος

Συναδελφος απο τις εξετασεις των τεμα τρεχει στα δικαστηρια εξ οσων γνωριζω !

Member
Εγγραφή από: 24/10/2014 - 16:26
Όλα για όλα

Δικαστικά ότι γίνεται και ας τρέχω. Όταν έχεις 15 χρόνια υπηρεσίας στις χειρότερες υπηρεσίες Αθηνών δεν έχεις κάτι να φοβάσαι ή κάτι άλλο να χάσεις πέρα από το να το παλέψεις.

Elite Member
Εγγραφή από: 10/10/2014 - 02:05
Βαθμοί: 63
Συγχαρητήρια σε όλους όσους

Συγχαρητήρια σε όλους όσους περάσανε ,καλη σταδιοδρομία και ότι καλύτερο στα "νέα" καθήκοντα που θα προκύψουν στον καιρό..Για όσους απέτυχαν, η ζωή δε τελειώνει εδω και να ξαναπροσπαθησετε πάλι. Εγω προσωπικά μπηκα με τη 2η και ξέρω αρκετούς που μπηκαν ακομα και με την 3η ή 4η φορά... οπότε άξιζε τον κόπο η ταλαιπωρία. Καλες γιορτές με υγεία εύχομαι!!

Member
Μου φαινεται πολλοι βλεπετε

Μου φαινεται πολλοι βλεπετε φαντασματα. Μην ακυρωνετε την προσπαθεια οσων πέρασαν γιατι δεν τους χαριστηκε κανένας. Πως γινεται καποιοι να πεφτουν ακριβως μεσα στις βαθμολογιεε που περιμενουν κ καποιοι τοσο εξω. Κατι δεν παει καλα. Οταν λεμε τα θελουν αυτολεξει εννοείται αυτολεξει. Ακομα κ μια λεξη λαθος αλλαζει το νοημα. Κ ακομα κ αυτη η διαφορετικη λεξη ειναι η ειδοποιος διαφορα του καλου απο τον άριστο. Οσον αφορα την εκθεση κατ εμε γενικα βαθμολογουν αυστηρα πλην ομως δικαια. Για τα μονα που δεν εχω ιδεα πως ακριβως θελουν να αναλυονται ειναι τα πρακτικα. Πραγματικά θελω να δω ενα γραπτο ποινικου κωδικα που πηρε 18 για να καταλαβω τι αναλυση θελουν. Κ τσην τελικη κανενας δεν χανει τη δουλεια του αν αποτυχει στις εξετάσεις.

Member
Καθόλου φαντάσματα

Δεν βλέπουμε καθόλου φαντάσματα. Δεν γίνεται να πρέπει να γράψεις θεωρία και να τα γράψεις στο περίπου σειρά, λογικό να μην πάρεις όλες τις μονάδες, ως προς το πρακτικό θέλουν να αντιληφθουν ότι μπορείς να ερμηνεύσεις - αντιληφθείς την αντικειμενική και υποκειμενική υπόσταση, βρίσκοντας τον δράστη, το αντικείμενο της προσβολής αν η προσβολή έγινε με πράξη η παράλειψη, καθώς και την αμέλεια η το δόλο για το έγκλημα που περιγράφεται. Στη έκθεση ναι είναι δίκαιοι όπως λες και πιστεύω ότι θέλουν να δουν ότι ξέρεις τα στοιχειώδη τουλάχιστον ως προς την σύνταξη και το νόημα που βγαίνει. Δεν γίνεται π.χ να αναρωτιέσαι στην ποινική γτ πρέπει να κάνεις μήνυση όταν το αδίκημα είναι παρ. Άρ. 372. Το άκουσα από συνάδελφο όταν βγήκα από την αίθουσα. Έδωσα πρωτη φορά φέτος και κάνοντας όσα ανέφερα πιο πάνω είμαι επιτυχών!!! Όσοι δεν τα καταφεραν να μην το βάλλουν κάτω και να προσπαθήσουν ξανά!!

Member
Συμφωνουμε! Τα παραπανω τα

Συμφωνουμε! Τα παραπανω τα ειπα για οσους περιμεναν 15 κ πηραν 8 π. χ. Καλως η κακως αν η θεωρια ειναι στο περιπου συνηθως αου κόβουν ολο το θεμα. Συγχαρητήρια λοιπον που περασες, καλη σταδιοσρομια! Κ ο συζυγος μου περασε.
Εγω δςν εδωσα φετος ειμαι παλια καραβανα ειχα δωσει το 2011 κ ακομη κ τοτε γινονραν ακριβως τα ιδια πράγματα. Καποιοι ενιωθαν υπερβολικα αδικημενοι κ ειχαν την πεποιθηση οτι καποιοι αλλοι ευνοουνται. Αλλα ηταν αυυοι που ειχαν γραψει στο περιπου τις θεωριες κ δεν τους εδωσαν καμια μοναδα.

Member
Άρα συμφωνούμε

Άρα συμφωνούμε!!! Συγχαρητήρια και στους δυο σας λοιπόν!!! Καλημέρα και καλές γιορτές με υγεία σε όλους και κάθε ευτυχία τόσο προσωπική όσο και οικογενειακή!!!

Member
Εγγραφή από: 16/09/2015 - 21:05
Βαθμοί: 11
Θα εκθέσω και εγω την

Θα εκθέσω και εγω την προσωπική μου εμπειρία, έχοντας συμμετέχει τρείς φορές στις εξετάσεις.
Ομολογώ πως την πρώτη φορά είχα μπεί στο "τρυπάκι" να νιώσω αδικημένος και να ρίξω το φταίξιμο αλλού, αργότερα συνειδητοποίησα πως ο χρόνος που αφιέρωσα για διάβασμα ήταν λίγος..
Δίνοντας τη δεύτερη φορά και έχοντας αποκτήσει κριτήριο για τον τρόπο βαθμολόγησης (αυστηρής) έγραψα ΑΚΡΙΒΩΣ όσο περίμενα ως μέσο όρο (σε ένα μάθημα 2 μοναδες πάνω, σε ένα άλλο  μονάδες κάτω, στα υπόλοιπα έπεσα μέσα), αλλά δεν τα κατάφερα για λίγο. Έτσι και φέτος, έγραψα όσο περίμενα περίπου με μικρές αποκλίσεις.
Θέλω να τονίσω πως ΚΑΘΕ χρονιά οι βαθμοί που έπαιρνα ήταν ανάλογοι του διαβάσματος που έκανα. Αυτό σε συνδυασμό με τις βαθμολογίες γνωστών μου που δίναμε μαζί και γνώριζα τον χρόνο που αφιέρωναν για την προετοιμασία με έπεισε πως δεν υπάρχουν φαντάσματα.
Βέβαια έχω ακούσει και διαβάσει απο συναδέλφους, κυρίως μέσω του φόρουμ για μεγάλες αποκλίσεις σε κάποια μαθήματα και τους συμμερίζομαι και δεν έχω λόγο να τους αμφισβητήσω όλους. Καθώς δεν μπορεί ένας που περίμενε στα άλλα μαθήματα 15-16-17 η 20 και τα πήρε, να έπεσε τόσο έξω σε κάποιο άλλο.
Αλλά όσον αφορά την δική εμπειρία από αυτά που βίωσα είναι πως όσο διαβάσεις θα πάρεις, έστω με μικρές αποκλίσεις. Για μένα αξίζει να δώσεις, αλλά να προετοιμαστείς πολύ καλά ώστε να περάσεις με την πρώτη αλλιώς η διαδικασία γίνεται πολύ ψυχοφθόρα.

Member
Ακριβως αυτο. Συγχαρητήρια κ

Ακριβως αυτο. Συγχαρητήρια κ σε σενα λοιπον, καλη σταδιοδρομια! Δεν ωινεται να γραψεις αν ξεκινας διαβασμα τον Αυγουστο, εκτος αν εισαι υπερβολικά τυχερος. Κ για να παινεψω κ το σπιτι μου, να πω οτι ο αντρας μου με τρια μικρα παιδια μεσα στο σπιτι να κανουν χαμο διάβασε κ περασε.

Elite Member
Η μονη αδικια που υπαρχει για

Η μονη αδικια που υπαρχει για εμενα στις συγκεκριμενες εξετασεις ειναι ο βαθμος της εκθεσης.Ειναι αδικο να εχεις γραψεις τρια παρα πολυ καλα μαθηματα και να μην εισαι επιτυχων επειδη κοπηκες με 9 στην εκθεση.Για αυτο κιολας η βαση εμεινε χαμηλα φετος.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 9 μήνες 5 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 11/01/2017 - 11:14
!!!

Γενικά η βαθμολογία ειδικά της έκθεσης είναι πολύ αυστηρή αυτό προκύπτει κ από τις βαθμολογίες αν τις ρίξει μια μάτια κάποιος !ειναι πολύ άδικο να κοβεσε με
9αρια και να είσαι Αρίστος στα υπόλοιπα !προσωπικα περσυ είχα 178 και κομμένος με
9αρια !έισης να πω στους συναδέλφους ότι εχουνε δικαίωμα να ακολουθησουνε αν επιθυμούμε τη δικαστική οδό η οποία είναι χρονοβόρα κ με αρκετό κόστος !μειναι γεγονός ότι υπάρχει πολύ αυστηρή βαθμολόγηση πλην όμως δίκαιη διότι ξεχωρίζει το άριστο από το καλο και το μετριο!οι συνάδελφοι που απέτυχαν να ξαναπροσπαθησουνε διότι αν το πιστέψουνε κ διαβάσουνε θα εχουνε θετικό αποτέλεσμα. !συνχαρητηρια στους επιτυχόντες και κουράγιο από τη νέα χρόνια στα παιδιά που πραγματικά κουράστηκαν αλλα η αποτυχία είναι εντός του δρόμου της επιτυχίας !καλες γιορτές

Elite Member
Η βαθμολογια της εκθεσης δεν

Η βαθμολογια της εκθεσης δεν ειναι απλα αυστηρη.ειναι αδικη εντελως.αν ηθελαν να ειναι αυστηρη θα περιοριζονταν σε ενα απλο 10 και θα αφηναν να ειναι επιτυχοντες μονο αυτοι που διαβασανε πραγματικα στα αλλα μαθηματα.ειδικα φετος που το θεμα της εκθεσης ηταν αρκετα ευκολο κ θα ηταν δυσκολο να βγεις εκτος.αλλα προτιμησαν να κοψουν με 9 πανω απο το 60% των συναδελφων χωρις να τους νοιαζει αν στα αλλα 3 μαθηματα πολλοι εγραψαν πολυ καλυτερα απο αρκετους ηδη επιτυχοντες.

Member
Εγγραφή από: 22/01/2017 - 20:52
αποτελέσματα Αρχιφυλάκων 2018

Καλησπέρα και απο εμένα.!! Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν και υπομονή σε όσους προπαθήσουν πάλι..Είμαι κ' εγώ επιτυχών φέτος και θα ήθελα να εκφράσω την άποψή μου σε αυτό το θέμα. Αρχικά θα πρέπει να διασαφηνίσουμε, ότι το διάβασμα δεν είναι το μείζον σε αυτες τις εξετάσεις καθώς υπάρχει και ο παράγοντας τύχη. Είναι αναμφισβήτητο πως κανένας μας δεν έχει ατελείωτο χρόνο για διάβασμα καθώς όλοι μας έχουμε υποχρεώσεις και δεν είμαστε σε μια φάση όπως ενας φοιτητής, αντιθέτως εργαζόμαστε και ταυτόχρονα έχουμε υποχρεώσεις και αν μείνει χρόνος ίσως διαβάσουμε..Θεώρώ ότι είναι άσχετο πόσο διάβασμα θα ρίξεις..Κάποιοι διαβάζουν όλο τον χρόνο και με μιά αστοχία σε ένα μάθημα δεν παιρνούν και κάποιοι διαβάζουν μόνο τα βασικά από κάθε μάθημα και παιρνούν λόγω τύχης..Η έκθεση είναι ένα κομμάτι που ταλαιπωρεί του πάντες. Είναι πανεύκολο να πέσεις εκτός θέματος χωρις να το καταλάβεις καν και ο χρόνος των δύο ωρών είναι μικρός για να γράψεις μια τέλεια έκθεση. Επιπλέον θεωρώ πως "ναι" κάποιοι άρχισαν το διάβασμα μετά τον Αύγουστο και ισως και πιο αργά και πέτυχαν στις εξετάσεις. Καλές γιορτές σε όλους και Καλή Χρονιά να έχουμε!!!!!

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 μήνας 5 ημέρες
Member
Εγγραφή από: 27/10/2011 - 11:09
Βαθμοί: 13
Τα περί βάσης

Την βάση την καθόρισαν οι 10 20 30 που "έπρεπε" να περάσουν, οι πάνω από αυτούς ήταν τυχεροί γιατί διάβασαν και έγραψαν όσο "έπρεπε" και δεν επηρεάζουν τη βάση , αυτοί που έμειναν εκτός λόγω έκθεσης απλά ανέβαζαν πολύ την βάση και "έπρεπε" να μην την ανεβάσουν!Κοινώς ότι έχεις γράψει θα πάρεις εκτός από την έκθεση! Κατά τα άλλα αν έχεις τύχη διάβαινε! Και του χρόνου! Καλες γιορτές!

Σελίδες

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 2 χρήστες.