Συνταξιοδότηση Υπαστυνόμου Β΄

2 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 3 μήνες
Member
Εγγραφή από: 29/04/2011 - 22:41
Δημοσιεύσεις: 4
Βαθμοί: 11
Συνταξιοδότηση Υπαστυνόμου Β΄

Έχω προαχθεί σε Υπαστυνόμο Β΄σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.3686/2008. Δεν έχω συμπληρώσει χρόνο από την προαγωγή μου στο βαθμό μου αλλά θέλω να παραιτηθώ.
Ποιό το οικονομικό κόστος που θα έχω μελλοντικά στο διακανομισμό της σύνταξής μου, αν παραιτηθώ και δεν έχω κλείσει ένα χρόνο στο βαθμό μου ??.
Στην πράξη συνταξιοδότησης από το Γενικό Λογιστήριο θα ληφθεί υπόψη ο βαθμός αποστρατείας ??

[info]Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 7 παρ.9. "Στους υπαστυνόμους β΄ και υπαστυνόμους α΄, που προάγονται κατά τις διατάξεις της παραγράφου 7, απονέμεται εν όψει αποστρατείας, ύστερα από αίτησή τους, ο αμέσως επόμενος βαθμός εν αποστρατεία, εφόσον συμπληρώνουν ένα (1) έτος στον κατεχόμενο βαθμό και κρίνονται ως ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους."[/info]

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 6 μήνες
Veteran
Εγγραφή από: 28/11/2009 - 08:07
Δημοσιεύσεις: 33
Βαθμοί: 465
Απ: Συνταξιοδότηση Υπαστυνόμου Β΄

Κατά την ημερομηνία κρίσης της αίτησης αποστρατείας σου ή κατ΄άλλους την ημερομηνία της αίτησης παραιτήσεως, αν υφίστανται και οι δύο προϋποθέσεις που αναφέρεις (συμπληρώνουν ένα (1) έτος στον κατεχόμενο βαθμό και κρίνονται ως ευδοκίμως τερματίσαντες τη σταδιοδρομία τους) τότε θα απονεμηθεί ο επόμενος βαθμός.
Η απονομή του επόμενου βαθμού δεν θα ληφθεί υπόψη από το Γενικό λογιστήριο του Κράτους για τον Υπολογισμό της σύνταξης.
Αντίθετα θα ληφθεί υπόψη ο μισθολογικός βαθμός που κατέχεις.

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 0 χρήστες.