προστατης οικογενειας

5 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 έτη 9 μήνες
Member
Εγγραφή από: 03/12/2012 - 18:22
Βαθμοί: 7
προστατης οικογενειας

καλησπερα.εχω ανηλικο αδερφο και εχω χασει τον πατερα μου.γνωριζει κανεις αν μπορω να παρω μεταθεση για τον τοπο μου σαν προστατης οικογενειας?ευχαριστω

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 5 έτη 3 μήνες
Veteran
Εγγραφή από: 02/03/2011 - 00:31
Βαθμοί: 588
Απ: προστατης οικογενειας

Ο κανονισμός και συγκεκριμένα στο άρθρο 17 παρ.1.δ του Π.Δ.100/2003, προβλέπει ότι μπορεί να διενεργηθεί έκτακτη μετάθεση οποτεδήποτε και ανεξάρτητα από τον αριθμό των μορίων και το χρόνο παραμονής του μετατιθέμενου στην ίδια περιοχή μετάθεσης στην περίπτωση [b]που διοριστεί κάποιος ως δικαστικός συμπαραστάτης[/b] από το αρμόδιο δικαστήριο σε γονείς ή αδέλφια και δεν μπορεί άλλο μέλος της οικογενείας να οριστεί δικαστικός συμπαραστάτης, μετά από αίτηση του ενδιαφερομένου στην Υπηρεσία του.

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 4 έτη 9 μήνες
Member
Εγγραφή από: 03/12/2012 - 18:22
Βαθμοί: 7
Απ: προστατης οικογενειας

ευχαριστω πολυ

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 μήνας 1 εβδομάδα
Member
Εγγραφή από: 16/08/2014 - 16:05
Βαθμοί: 5
δικαστικοσ συμπαραστατης

εχω κανει αιτηση ως δικαστκοσ συμπαραστατησ του πατερα μου με 80% αναπιριασ κι εχω αλλον αδερφο.μου απορριφθηκε ,εκανα προσφυγη και παλι το ιδιο.γνωριζουμε κατι αλλο παραπανω ωστε να κανω?

Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 έτη 3 μήνες
Elite Member
Εγγραφή από: 20/04/2014 - 09:50
Βαθμοί: 62
Καλησπέρα θέλω να θέσω δύο

Καλησπέρα θέλω να θέσω δύο ερωτήματα που προέκυψαν ύστερα από συζήτηση με συνάδερφο: Κοίταξα το Π.Δ. 100/03 αλλά δε με βοήθησε πολύ στα εξής: Αστυνομικός παντρεμένος και η σύζυγος (μοναχοπαίδι) εργάζεται στον ιδιωτικό τομέα στον τόπο συμφερόντων του με μητέρα αυτής να έχει αναπηρία άνω του 67%.
α)Θεωρείται ο Αστυνομικός προστάτης οικογενείας (όσον αφορά την μητέρα της συζύγου του);
β)Που μπορώ να βρω το "ποιος" και σε ποιες περιπτώσεις θεωρείται προστάτης οικογενείας;

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 2 χρήστες.