Αστυνομία και αθλητισμός

2 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 3 έτη 11 μήνες
Elite Member
Εγγραφή από: 20/04/2014 - 09:50
Δημοσιεύσεις: 13
Βαθμοί: 62
Αστυνομία και αθλητισμός

Για αστυνομικούς-αθλητές σε επαγγελματικά ή ερασιτεχνικά σωματεία τι προβλέπεται?Πρέπει να υπάρξει άδεια για συμμετοχή του,απ την Υπηρεσία πχ.?

Offline
Τελευταία Επίσκεψη: Πριν από 1 έτος 1 μήνας
EKAM
Εγγραφή από: 13/09/2011 - 14:15
Δημοσιεύσεις: 36
Βαθμοί: 997
Απ: Αστυνομία και αθλητισμός

Σύμφωνα με το άρθρο 20 του π.δ. 538/1989 (Α΄224), "...το προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας μπορεί ελεύθερα να μετέχει σε αναγνωρισμένα σωματεία ή ενώσεις προσώπων μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα, που έχουν σκοπό φιλανθρωπικό, αθλητικό, εκπαιδευτικό, μορφωτικό, εκπολιτιστικό ή φυσιολατρικό, καθώς και σε συνδικαλιστικές ενώσεις που προβλέπονται από τις διατάξεις του ν. 2265/1994 (Α΄ 209). Σε κάθε άλλη περίπτωση, απαιτείται άδεια του Αρχηγού της Ελληνικής Αστυνομίας...".

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το θέμα, απευθύνσου στην Αθλητική Ένωση Αστυνομικών Ελλάδας ([url]http://www.aeae.gr/?section=news[/url]).

[edit time=1410769476]sakis01[/edit]

Σε σύνδεση τώρα

Είναι εδώ αυτή τη στιγμή 3 χρήστες.