Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by πανος on Παρ, 02/06/2015 - 12:33

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΣΟΥ, ΧΑΝΕΙΣ ΤΑ ΜΟΡΙΑ? 

Greek

Υποβλήθηκε από Pagouras. Ημερομηνία: Παρ, 02/06/2015 - 14:14 Μόνιμος σύνδεσμος

<p><span style="font-size:16px;">Καλησπέρα Πάνο. Όχι, δεν ισχύει. Απλά μπορεί κάποια στιγμή να πάρει περισσότερα άτομα (στις έκτακτες, γιατί στις τακτικές ξέρεις πόσες θέσεις έχει βγάλει) και να πάει κάποιος άλλος με λιγότερα μόρια από σένα, αφού θα έχει κάνει αίτηση.</span></p>
<p><span style="font-size:16px;">Τα μόρια τα χάνεις : α) όταν πάρεις μετάθεση στον τόπο συμφερόντων σου και β) όταν στην αίτηση μετάθεσης βάλεις έναν τόπο σαν πρώτη επιλογή (έχεις 2 επιλογες για να συμπληρώσεις) που δεν είναι ο τόπος συμφερόντων σου και μετατεθείς εκεί. </span></p>
<p><span style="font-size:16px;">π.χ. Έστω ότι υπηρετείς Αθήνα και έχεις τόπο συμφερόντων Ξάνθη. Αν στην αίτηση βάλεις σαν επιλογές : 1. ΑΔ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (για πλάκα) και 2. ΑΔ ΞΑΝΘΗΣ (ακόμα κι αν δεν έχεις ελπίδες ή δεν έχει βγάλει θέση) και σου έρθει μετάθεση για ΑΔ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (1η επιλογή σου), τότε 1 πας Κέρκυρα (μετάθεση) και 2 χάνεις ΟΛΑ σου τα μόρια και ξεκινάς από το 0 γιατί λογίζεται σαν τόπος συμφερόντων σου. </span></p>
<p><span style="font-size:16px;">Ελπίζω να μην σε κούρασα και να σου έδωσα να καταλάβεις.</span></p>
<p><span style="font-size:16px;">Υ.Γ.: Υπάρχει μία πληροφορία - ράδιο αρβύλα (?), ότι αν κάνεις κάθε χρόνο αίτηση για τον τόπο συμφερόντων σου, παίρνεις παραπάνω μόρια. Δεν το γνωρίζω. Απλά το αναφέρω γιατί το έχω ακούσει.&nbsp;</span></p>

Υποβλήθηκε από tomtsil. Ημερομηνία: Σάβ, 02/07/2015 - 12:11 Μόνιμος σύνδεσμος

<p><big>Στην (α) περιπτωση διαγραφονται&nbsp;</big> <big>τα μορια της αποστασης</big> <big>και όχι ολα(δεν ξεκινας απο το μηδεν οταν μετατεθεις στον τοπο συμφεροντων σου) και στην (β) περιπτωση αν επιλεξεις ως&nbsp; πρωτη επιλογη περιοχη μεταθεσης διαφορετικης του Τ.Σ.και μετατεθεις εκει , καιτοι έχουν προκυρυχθει θεσεις για την περιοχη μεταθεσης του&nbsp; Τ.Σ. </big>.<big>Και παλι δεν μηδενιζονται ολα τα μορια ,παρα μονο της αποστασης</big></p>

Υποβλήθηκε από GIANN. Ημερομηνία: Παρ, 02/13/2015 - 21:30 Μόνιμος σύνδεσμος

<p><span style="font-size:12px;">ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ : ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ&nbsp; ΕΚΑΝΑ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΑΦΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ (ΑΤΤΙΚΗ)&nbsp; ,&nbsp; ΠΡΙΝ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΤΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΜΟΥ .ΦΕΤΟΣ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ&nbsp; ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΑΜΟΙΒΑΙΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ&nbsp;&nbsp; ; ΕΑΝ ΟΧΙ&nbsp; ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ; ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΩΝ&nbsp; ΜΟΡΙΩΝ , ΓΙΑ&nbsp; ΤΟΝ ΤΟΠΟ&nbsp; ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΟΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ,ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΝ&nbsp; ΩΣ ΤΟΠΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ, ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ&nbsp; ΜΟΝΟ&nbsp; ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ </span></p>

Υποβλήθηκε από nickolas. Ημερομηνία: Τρί, 02/17/2015 - 22:27 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Καλησπέρα γνωρίζει κανένας τα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσει συνάδελφος για τις τακτικές μεταθέσεις αν εμπίπτει στην κατηγορία με γονέα ο οποίος έχει αναπηρία άνω του 67%????</p>

Υποβλήθηκε από gelito. Ημερομηνία: Κυρ, 02/22/2015 - 22:40 Μόνιμος σύνδεσμος

<p><span style="font-size: 14px;">Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση: Αν σε μία επαρχία βγάζει μία θέση για τις τακτικές και είναι πρώτος στη σειρά για να πάει, τι γίνεται έαν εμφανιστούν κάποιοι με&nbsp;επιμέλεια&nbsp;ή τρίτεκνοι; ποιος πηγαίνει και ποια είναι&nbsp;ακριβώς η διαδικασία που γίνεται για να βγουν;&nbsp;</span></p>

Υποβλήθηκε από gelito. Ημερομηνία: Πέμ, 02/26/2015 - 17:57 Μόνιμος σύνδεσμος

<P><SPAN style="FONT-SIZE: 14px">Συνάδελφοι, καλησπέρα! Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με την ερώτησή μου ας μου απαντήσει! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.</SPAN></P>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis