Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Elcamino82 on Κυρ, 06/04/2017 - 23:02
Καλησπερα κ καλο διαβασμα σε ολους. Παρακληση στο σαιτ για ανεβασμα της υλης οπως μας εχει κακομαθει τοσο καιρο... ;)
Greek

Υποβλήθηκε από SunnyV. Ημερομηνία: Δευ, 12/11/2017 - 21:48 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Το καλύτερο από όσα διάβασα μέχρι τώρα... Πρίν μερικά χρόνια πέρασα με σειρά 22, έχοντας αρχίσει να διαβάζω όταν τελείωσαν οι εξετάσεις του προηγούμενου έτους, με σκοπό να κάνω μια αξιοπρεπή προσπάθεια... Διάβασα όσο δεν πάει (γνωρίζοντας τη δυσκολία μου στην αποστήθιση) και αφού έγραψα κάθε μάθημα, ήξερα με ελάχιστη απόκλιση πόσο έγγραψα... Γνωρίζα τους Αστικούς Μύθους και έχω συναντίσει Αρχιφύλακες που με έκαναν&nbsp; να αναρωτηθώ "τι βίσμα είχαν;", αλλά έχω καταλήξει οτι πρόκειται απλά για τους ευνοημένους του συστήματος οι οποίοι απλά ειναι ικανότατοι στην αποστήθιση και την έκθεση... Μπορούμε να ρίξουμε το ανάθεμα στον τρόπο εξέτασης, αλλά αλλοίμονο εάν βλέπουμε παντού φαντάσματα (ιδίως χωρίς αποδείξεις)... Θέλω να πιστεύω πως πλέον τα φαινόμενα αυτά εχουν ελαχιστοποιηθεί και ελπίζω κάποτε να αλλάξει αυτό το σύστημα εξέτασης, ωστέ να προάγονται οι πραγματικά ικανοί...</p>

Υποβλήθηκε από Akaba Reiji. Ημερομηνία: Τετ, 12/13/2017 - 13:10 Μόνιμος σύνδεσμος

Ο τρόπος διεξαγωγής των εξετάσεων είναι μια χαρά και η αποστήθιση που διαβάζω ειναι απαραίτητη. Και είναι απαραίτητη γιατί φαίνεται ποιός έχει ασχοληθεί και έχει διαβάσει. Με το ίδιο σκεπτικό γιατί μαθαίναμε στο σχολείο ιστορία, αρχαία, αρχές οικονομίας, μαθηματικά κ.τ.λ. να δίναμε λοιπόν με ανοιχτά βιβλία πανελλήνιες; Το επιχείρημα ότι δυσκολεύομαι στην αποστήθιση είναι λίγο άτοπο αστυνπμικός δηλαδή πως έγινες πέρασες με βύσμα στις Πανελλήνιες;

Υποβλήθηκε από Λουκας1988. Ημερομηνία: Πέμ, 12/14/2017 - 09:58 Μόνιμος σύνδεσμος

Καλημερα...θα συμφωνησω απολυτα με τον @thomasmast..και εγω ειμαι ενας απο τους επιτυγχοντες...εδωσα κ εγω για πρωτη φορα και μαλιστα περασα μεσα στην 1η δεκαδα...δεν εχω εκτελεσει ποτε μου καθηκοντα αξιωματικου υπηρεσιας κ 11χρονια ειμαι στο πεζοδρομιο...με συστηματικο διαβασμα και με πολλες θυσιες,εχοντας παραλληλα και αλλες προσωπικες υποχρεωσεις,μπορεις να επιτυχεις το στοχο σου...οι βαθμοι μου ηταν οπως τους περιμενα..ηξερα απ την αρχη τι ειχα γραψει...δεν θεωρω οτι υπαρχουν "βισματα" κ στημενα θεματα...συγχαρητηρια στους επιτυγχοντες κ οσοι δεν τα καταφεραν υπαρχει κ η επομενη φορα...εξαλλου το ναμν περασεις δεν σημσινει οτι θα σ κοψουν το μισθο η οτι εισαι αχρηστος
....

Υποβλήθηκε από thomasmast. Ημερομηνία: Πέμ, 12/14/2017 - 21:52 Μόνιμος σύνδεσμος

Από την νέα χρονιά θα βγει η διαταγή, όπως και τα προηγούμενα χρόνια. Ως προς τι αυτό το άγχος? Όποιος έγινε....έγινε!!! Η διαταγή είναι το τελευταίο...αργά ή γρήγορα θα εκδοθεί.

Υποβλήθηκε από newpolicem. Ημερομηνία: Παρ, 12/15/2017 - 16:05 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Θα κάνω μια γελοία ερώτηση για σιγουριά μιας και έχω να βάλω στολή χρόνια. Τα διακριτικά του Αρχιφύλακα στα (χειμερινά) πουκάμισα, στα χιτώνια, στο πουλόβερ τύπου V και στις επίσημες στολές μπαίνουν στο ένα χέρι μονο κάτω από το σήμα της Ελληνικής Αστυνομίας ή και στα δύο χέρια; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.</p>

Υποβλήθηκε από Scorpion@1. Ημερομηνία: Τρί, 12/19/2017 - 00:36 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Διαβάζοντας τυχαία την παραπάνω συζήτηση (από την αρχή) αλλά και συνδυάζοντας σχόλια συναδέλφων σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης με αφορμή το σημερινό λυπηρό συμβάν, έχω μεταξύ άλλων να διαπιστώσω ότι δυστυχώς το επίπεδο πολλών σε αυτό το Σώμα παραμένει πολύ χαμηλό και έχουν παντελή έλλειψη αυτογνωσίας και συναίσθησης του σε ποιο Σώμα υπηρετούν! Οι πανελλήνιες ήταν μια πολύ καλή αρχή. Η λειτουργία όμως των Σχολών, σε συνδυασμό με την αναξιοκρατία και την απουσία σοβαρών ελεγκτικών μηχανισμών στην πορεία του κάθε αστυνομικού σε ό,τι αφορά στις γνώσεις, την ψυχοσύνθεση, αλλά και τη φυσική κατάσταση του αστυνομικού, έχει συνέπειες όπως οι ατυχείς (sic) στιχομυθίες παραπάνω ή η νοοτροπία του 'για όλα μας φταίει κάποιος άλλος' που διακατέχει πολλούς.</p>
<p>Υ.Γ.: Για να προλάβω κάποιους 'έξυπνους', τυγχάνει να έχω επιτύχει με την πρώτη και στις δύο ενδοαστυνομικές εξετάσεις.&nbsp;</p>

Υποβλήθηκε από thomasmast. Ημερομηνία: Παρ, 12/29/2017 - 13:57 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε. Προς ενημέρωση των συναδέλφων, πριν απο λίγο βγήκε η διαταγή στο Pol για την προαγωγή.</p>

Υποβλήθηκε από LAGOUDAKI. Ημερομηνία: Πέμ, 01/04/2018 - 22:52 Μόνιμος σύνδεσμος

Μήπως ξέρει κάποιος ποτέ θα προαχθουμε σε ανθυπαστυνομου, εμείς που 12.12.2017 συμπλήρωσαμε 5 χρόνια από την στιγμή που προαχθηκαμε σε αρχιφυλακων με εξετάσεις;

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Τρί, 01/16/2018 - 19:08 Μόνιμος σύνδεσμος

Φαντάζομαι εντός του τρέχοντος μηνός θα ερθει η σχετική διαταγή για εσας....προς το παρον εχουν στειλει απο το ΑΕΑ προαγωγες νεοπραχθεντων αρχ/κων, υπαστυνόμων του Ν.3686/06,,υπαρχ/κων ανακριτικων και μη σε αρχ/κες

Υποβλήθηκε από natasabalogianni. Ημερομηνία: Πέμ, 01/25/2018 - 13:27 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Καλησπερα συναδελφοι.Μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε να βρω την υλη εξετασεων αρχιφυλακων 2017;Θα μπορεσετε να τη στειλετε στο email μου;Ευχαριστω εκ των προτερων.</p>

Υποβλήθηκε από Akaba Reiji. Ημερομηνία: Πέμ, 01/25/2018 - 15:22 Μόνιμος σύνδεσμος

Κάνε αναζήτηση στο google ύλη αρχιφυλάκων 2017 κλίκαρε αυτό που θα σε κατευθύνει στο policenet κάνε είσοδο με τα στοιχεία του λογαρισμου σου και κάνε download σε pdf. Αν δεν μπορέσεις να την κατεβάσεις γράψε το mail σου.

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis