Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by Elcamino82 on Κυρ, 06/04/2017 - 23:02
Καλησπερα κ καλο διαβασμα σε ολους. Παρακληση στο σαιτ για ανεβασμα της υλης οπως μας εχει κακομαθει τοσο καιρο... ;)
Greek

Υποβλήθηκε από Deathorion. Ημερομηνία: Κυρ, 11/05/2017 - 22:52 Μόνιμος σύνδεσμος

Συνάδελφε και συναγωνιστή της σαρδέλας, πέρυσι που δίναμε πάλι αρχές Νοέμβρη, στις 30 Νοεμβρίου μπήκε το πρώτο μάθημα στην εφαρμογή στο PoL. Την επόμενη μέρα άλλο ένα και μετά από δύο-τρεις είχαν μπει τα άλλα δύο και οι ξένες γλώσσες. Στις 08-12-2017 απεστάλησε στην ηλεκτρονική αλληγραφία pol η διαταγή του Αρχηγείουμε τους πίνακες και τους επιτυχόντες. Όποιος είχε συγκεντρώσει 152 μόρια και πάνω πήρε τη σαρδέλα.

Υποβλήθηκε από Akaba Reiji. Ημερομηνία: Παρ, 11/10/2017 - 09:01 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Γειά σας και καλά αποτελέσματα σε όσους έγραψαν. Πώς σας φάνηκαν γενικά τα θέματα σε Έκθεση,Ποινική Δικονομία, Ποινικό Δίκαιο και Αστυνομικό Δίκαιο; Κατά την άποψή μου σε γενικές γραμμές ήταν σχετικά εύκολα, στην Έκθεση ήταν λίγο περίεργο το θέμα και στο Αστυνομικό θα έλεγα ήταν για πολύ διαβασμένους.</p>

Υποβλήθηκε από γιαννακος2017. Ημερομηνία: Παρ, 11/10/2017 - 11:20 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>ποινικο ποινικη ηταν πανευκολα.... αλλα αστυνομικο ηταν για πολυ καλα διαβασμενους... εκθεση το θεμα μεσα στην περιεργεια</p>

Υποβλήθηκε από NEBTIOS. Ημερομηνία: Παρ, 11/10/2017 - 16:36 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Ωραιο κόλπο όμως να βάλουν θέματα ίδια με τα περσινά στο ποινικό κ ποινική. Οργανικούς ήταν για τους καλα διαβασμένους.</p>

Υποβλήθηκε από DiMoss. Ημερομηνία: Παρ, 11/10/2017 - 21:39 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Αν θέλεις να εξετάσεις ποιοι γνωρίζουν πραγματικά ποινικό δίκαιο &amp; ποινική δικονομία, βάζεις και τα ανάλογα πρακτικά. Ένα ερώτημα μέτριας δυσκολίας για την πλειοψηφία &amp; ένα δύσκολο για να ξεχωρίσουν οι γνώστες. Όταν βάζεις πανεύκολα πρακτικά για να γράψουν όλοι, σημαίνει ότι δεν σε ενδιαφέρει να εξετάσεις ποιοι γνωρίζουν ποινικό &amp; δικονομία, αλλά μόνο ποιοι έχουν αποστηθίσει τα άρθρα της ύλης (ασχολίαστο το ότι ζητείται αποστήθιση του ΠΚ)...Καλή επιτυχία σε όλους, συγχαρητήρια σε όσους θα προαχθούν &amp; κρίμα για τους δυνατούς ΑΞ.ΥΠ. που θα "αποτύχουν" επειδή δεν έγραψαν τις ΓΕΠΑΔ ή δεν ήξεραν απ'έξω το άρθρο 217 ΠΚ...</p>

Υποβλήθηκε από γιαννακος2017. Ημερομηνία: Σάβ, 11/11/2017 - 11:21 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>γνωριζει καποιος απο αυτους που εδωσαν περσι πως βαθμολογουν γενικως σε καθε μαθημα...&nbsp; τοσο στη δικονομια οσο και στο ποινικο ηθελε πληρη αναπτυξη το πρακτικο οπως του δερμενουδη και στο αστυνομικο με ενα αρθρο και τα αλλα 60% δικα μου και εκθεση με ενα προλογο και παραγραφοι με θετικα&nbsp; και αρνητικα της εξειδικευσης ειμαι μεσα στο θεμα ή παω για φουντο;;;;;; επισης αν θελουν ξεναγους να μας το πουν να δωσουμε την επομενη 5 ξενες γλωσσες....</p>

Υποβλήθηκε από Deathorion. Ημερομηνία: Κυρ, 11/12/2017 - 13:08 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Εγώ πέρυρι μάζεψα 188 μόρια αλλά κόπηκα στην έκθεση (9-9-9). Δεν πρόκειται να σου χαρίσουν βαθμούς αλλά ούτε και θα σε αδικήσουν. Είναι αυστηρή αλλά όχι άδικη, από την δική μου εμπειρία κρίνοντας πάντα. Ποινικό και Ποινική σε καμία περίπτωση δε θέλουν να τα γράψεις όπως ο Δερμενούδης, αντικειμενική και υποκειμενική θέλει στο Ποινικό και στην Ποινική αιτιολόγιση με βάση τα άρθρα της ύλης. Άμα δείχνει η αιτιολόγιση σου ότι ξέρεις για τι πράγμα μιλάς, δεν θα έχεις πρόβλημα. Με την εμφάνιση του γραπτού έχουν ένα θέμα αλλά και εκεί δεν θα σε χαντακώσουν. Σε κάθε περίπτωση, εγώ πέρυσι αν και κόπηκα δεν νιώθω ότι αδικήθηκα στην βαθμολογία.&nbsp;</p>

Υποβλήθηκε από Deathorion. Ημερομηνία: Τρί, 11/14/2017 - 07:02 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Δεν υπολόγισα καλά τον χρόνο, αγχώθηκα και δε πρόλαβα να τη γράψω. Έγραψα πρόλογο, και μια παράγραφο κυρίως θέμα. Και 9-9-9 που μου έβαλαν πολύ μου φάνηκε να σου πω. Ήξερα αμέσως ότι κόπηκα.</p>

Υποβλήθηκε από Akaba Reiji. Ημερομηνία: Τρί, 11/14/2017 - 12:56 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Δηλαδή για να κοπείς στην Έκθεση πρέπει να αυτοκαταστραφείς με κάποιο τρόπο; Δηλαδή αυτοί που γράφουν 9 ας πούμε το ίδιο παθαίνουν ή δεν προλαβαίνουν δηλαδή;</p>

Υποβλήθηκε από loui. Ημερομηνία: Τρί, 11/14/2017 - 13:49 Μόνιμος σύνδεσμος

Ρε παιδια σας βαλανε καμια εφαρμογη στο pol για να δειτε τις βαθμολογιες των μαθηματων η την βαζει αυτοματα το αρχηγειο με την ανακοινωση αυτων?

Υποβλήθηκε από Deathorion. Ημερομηνία: Τρί, 11/14/2017 - 15:19 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Πρέπει να σου κάνει εξουσιοδότηση αυτός που κάνει τις εξουσιοδητήσεις P.o.L. στην υπηρεσία που υπηρετείς, π.χ. σε εμάς τις κάνει ο γραμματέας. Είναι στην κατηγορία εφαρμογές προσωπικού και λέγεται προαγωγικές εξετάσεις.</p>

Υποβλήθηκε από Deathorion. Ημερομηνία: Τρί, 11/14/2017 - 15:25 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Άμα γράψεις μπούρδες, είτε θεματικά, είτε γραμματικά-συντακτικά, είτε νοηματικά, προφανώς και θα κοπείς. Και φυσικά, είναι έκθεση, υπάρχει πάντα το υποκειμενικό στοιχείο στη βαθμολόγιση. Φιλόλογοι βαθμολογούν οπότε μάλλον όπως στο λύκειο είναι.</p>

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis