Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο
Posted by katerina3313 on Παρ, 06/01/2018 - 15:41

Αν διαβάσει κανείς ολόκληρη την προκήρυξη, στη σελίδα 17-18 που αναφέρεται ο τρόπος βαθμολόγησης και πλέον και αναβαθμολόγησης, αναφέρεται και η διαφοροποίηση στον τρόπο βαθμολόγησης των ξένων γλωσσών. Αν καταλαβαίνω σωστά, θα παίρνεις πολύ λιγότερα μόρια πλέον από τις ξένες γλώσσες.

Greek

Υποβλήθηκε από Jokots. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 18:32 Μόνιμος σύνδεσμος

Κ η αναβαθμολογηση δικοπο μαχαιρι. Για μενα αξιζει αν καππιος κοπηκε εκθεση μονο που δεν έχει κατι να χασει. Αλλιως αν ο νεος βαθμολογητης βαλει μικροτερο μη βγει κ χαμένος οποιος το κανει.

Υποβλήθηκε από djgkrazy. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 19:01 Μόνιμος σύνδεσμος

Προβλέπω πιο τραγικά πράγματα με την αναβαθμολογηση για κάποιον λόγο ελπίζω να βγω λάθος στο τέλος πραγματικά !! Με αυτό που λέει η διαταγή εννοεί όταν βγει το τελευταίο βασικό μάθημα μπορεί να γίνει η αναβαθμολογηση ή και οι ξένες γλώσσες ? Έχει καταλάβει κανείς ???

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 19:09 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Λογικα θα ερθει διαταγη απο το Α.Ε.Α. που να καθοριζει το χρονικο διαστημα που θα γινονται δεκτες οι αιτησεις αναβαθμολογησης στις Υπηρεσιες του καθενος</p>

Υποβλήθηκε από Ste1984. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 19:25 Μόνιμος σύνδεσμος

καλησπέρα σε όλους δυστυχώς για εμένα και το ίδιο πρόβλημα 15ποινικο δίκαιο 15 αστυνομικό, 18 ποινικη δικονομια και 9 έκθεση!δύσκολα αλλάζει κάτι έστω και με την αναβαθμολογηση..Αυτή είναι η άποψη μου...κρίμα όλος αυτός ο κόπος!καλή επιτυχία στους υπόλοιπους

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 19:25 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>'' Συγκεκριμένα κάθε υποψήφιος/α που συμμετείχε στις γραπτές εξετάσεις των εξεταζομένων μαθημάτων και συγκεντρώνει το 40%της συνολικής βαθμολογίας σε αυτά, εκτός από τις ξένες γλώσσες, ανεξαρτήτως εάν έλαβε ή όχι τη βάση τριάντα (30) στο μάθημα της Έκθεσης Ιδεών, δύναται να υποβάλει αίτημα αναβαθμολόγησης σε ένα ή περισσότερα από τα μαθήματα στα οποία εξετάσθηκε, μέσα σε αποκλειστική προθεσμία επτά (7) ημερολογιακών ημερών από την κοινοποίηση των βαθμολογιών και του τελευταίου μαθήματος. Οι υποψήφιοι/ες που υπάγονται στην περίπτωση γ ́ της παραγράφου 5 του άρθρου 9 του π.δ. 82/2006, δεν έχουν δικαίωμα υποβολής αιτήματος αναβαθμολόγησης. Το αίτημα αναβαθμολόγησης υποβάλλεται από τον/την ίδιο/α τον/την υποψήφιο/α στην Υπηρεσία του/της, διαβιβάζεται (μέσω PoL) αυθημερόν και ιεραρχικά στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Ανάπτυξης Ανθρωπίνων Πόρων/Α.Ε.Α. και δεν ανακαλείται για κανένα λόγο. Αιτήματα υποψηφίων για αναβαθμολόγηση γραπτού που περιέρχονται στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Ανάπτυξης Ανθρωπίνων Πόρων/Α.Ε.Α. τα οποία δεν πληρούν τις προϋποθέσεις του πρώτου εδαφίου της παρούσας παραγράφου, δεν γίνονται δεκτά και απορρίπτονται με απόφαση του Διευθυντή αυτής.-<br>
Επεξηγηματικά, υποψήφιος/α ο/η οποίος/α συγκεντρώνει το 40% της συνολικής βαθμολογίας (ήτοι, 96 μονάδες τουλάχιστον σε σύνολο 240) στα μαθήματα Έκθεση Ιδεών, Ουσιαστικό Ποινικό Δίκαιο, Δικονομικό Ποινικό Δίκαιο και Αστυνομικό Δίκαιο, ακόμη και εάν έλαβε βαθμολογία κατώτερης της βάσης τριάντα (30) στο μάθημα της Έκθεσης Ιδεών, έχει το δικαίωμα να υποβάλει αίτημα αναβαθμολόγησης για ένα ή περισσότερα από τα μαθήματα στα οποία εξετάσθηκε (κύρια και ξένες γλώσσες) και μέσα στην ως άνω αποκλειστική προθεσμία. Οι βαθμοί που προκύπτουν από την επιτροπή αναβαθμολόγησης αποτελούν την οριστική βαθμολογία του γραπτού και βάσει αυτών καταρτίζεται ο τελικός πίνακας αποτελεσμάτων. Κατά την ως άνω περίπτωση η βαθμολογία της εξεταστικής επιτροπής δεν λαμβάνεται υπόψη. Νέα αίτηση αναβαθμολόγησης του γραπτού δεν είναι επιτρεπτή, ακόμη και στην περίπτωση που η νέα βαθμολογία είναι χαμηλότερη της αρχικής (άρθρο 18Α του π.δ. 82/2006) ''<br>
&nbsp;</p>

Υποβλήθηκε από kdlg. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 19:35 Μόνιμος σύνδεσμος

<p>Θα ερθει διαταγη λογικα για να διευκρινιζει ποτε θα ξεκιναει να μετρα το 7ημερο υποβολης αιτησεων αναβαθμολογησης γτ οι βαθμολογιες δεν μπαινουν σε ολους ταυτοχρονα στο pol...καλη επιτυχια ευχομαι σε ολους οσους εδωσαν φετος!!</p>

Υποβλήθηκε από Athankar. Ημερομηνία: Παρ, 11/30/2018 - 20:42 Μόνιμος σύνδεσμος

Θα ήθελα να πω και εγώ την άποψη μου τώρα που αναρτήθηκαν οι βαθμοί των βασικών μαθημάτων και επειδή συνεχίζονται τα περίεργα σχόλια για τον τροπο βαθμολόγησης . Ο λόγος που το κάνω ειναι για να μην απογοητευτούν συνάδελφοι μελλοντικοί υποψήφιοι , όπως έπαθα και εγώ διαβάζοντας τα ίδια απαξιωτικά σχόλια για στημένες εξετάσεις κτλ , στον αντίστοιχο περσινό ποστ . Θα μιλήσω για το μάθημα της έκθεσης που γινεται και ο περισσότερος χαμός . Ειχα να γράψω έκθεση Εδω και 12 χρόνια και ήμουν μαθητής του 13-14 στο συγκεκριμένο μάθημα . Εκανα ιδιαίτερα ενα μήνα περίπου και αυτο καθαρά γιατί ειχα γνωστή φιλόλογο στο οικογενειακό μου περιβάλλον . Έγραψα την καλύτερη έκθεση που μπορούσα να γράψω εγώ ως άτομο και το αποτέλεσμα ήταν 13-13-12 .
Συμβουλή προς μελλοντικούς υποψήφιους , μην παίρνετε τοις μετρητοίς για κανέναν λόγο τα σχόλια που διαβάζετε έδω μέσα εκτός απο αυτα που αφορούν ανακοίνωση αποτελεσμάτων και της βάσης .Δηλωστε συμμετοχή και κάντε την προσπάθεια σας χωρίς προκατάληψη και μιλήστε με επιτυχόντες αρχιφύλακες στον υπηρεσιακό σας χώρο για συμβουλές.
Καλή επιτυχία σε όλους τους διαγωνιζόμενους .

Policenet.gr © | 2024 Όροι Χρήσης.
developed by Pixelthis